Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Valentīndienā jauno sezonu sāks LU Botāniskā dārza Tropu tauriņu māja
Karlīna Engere, LU Botāniskais dārzs
12.02.2018

Trešdien, 14. februārī, plkst. 10.00 jauno sezonu sāks Latvijas Universitātes Tropu tauriņu māja, kas līdz pat vēlam rudenim piedāvās iespēju iepazīt Latvijas apstākļiem netipiskas eksotisko tauriņu sugas.

LU Botāniskā dārza Tropu tauriņu mājā ikvienam ir iespēja piedzīvot tropu eksotiku, izjust tauriņu spārnu vēdas, augu smaržu un džungļu klimatu. Februāra aukstumā temperatūra Tropu tauriņu mājā var sasniegt pat 25 grādus, nodrošinot piemērotus apstākļus Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas džungļos mītošajām tauriņu sugām. Caur inkubatora logu var vērot arī maģisko tauriņa šķilšanās norisi.

Tropu tauriņu māja LU Botāniskajā dārzā darbojas kopš 2012. gada. Izveidošanas brīdī tā bija Baltijā vienīgā Tropu tauriņu māja, kas piedāvāja aplūkot tauriņus no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem. Dabā šie tauriņi dzīvo baros un mitinās klajās, saulainās laucēs. Tie pārtiek no ziedu nektāra un gatavu augļu sulas.  Lielāko tauriņu spārnu atvērums ir salīdzināms ar divām lielām plaukstām.

Ceļš uz Tropu tauriņu māju ved caur Acālju māju, kur šobrīd pilnos ziedos un spilgtās krāsās zied graciozās acālijas. Visu Velentīndienu LU Botāniskā dārza Tropu tauriņu mājā būs iespēja nofotogrāfēties īpašā Fazer fotostūrītī un nobaudīt Fazer "Geisha" saldumus.

Tropu Tauriņu mājas apmeklējums iekļauts LU Botāniskā dārza ieejas biļetes. Plānojot Tropu tauriņu mājas apmeklējumu, aicinām ņemt vērā, ka tropu tauriņi visaktīvākie ir dienas gaišajā laikā.