Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

LU Akadēmiskajā bibliotēkā notiks Liepājas Universitātes Letonikas lasījumi “Pētniecības fokusā Kurzeme”
Edgars Lāms, Liepājas Universitāte
12.02.2018

15. februārī plkst. 12.00 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā ( Rīgā, Rūpniecības ielā 10) norisināsies Liepājas Universitātes (LiepU) otrie Letonikas lasījumi.

Tajos  savus pētījumus prezentēs Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitārā institūta (KHI) pētnieki.

Ievadā klātesošos uzrunās  LU Akadēmiskās bibliotēkas direktore Dr.h.c.philol.Venta Kocere un Liepājas Universitātes rektore, Kurzemes Humanitārā institūta (KHI) vadošā pētniece Dr.habil.philol. Dace Markus.

Pirmajā priekšlasījumā KHI pētniece  Mg.philol., Dr. grāda pretendente Ieva Ančevska  iepazīstinās ar tēmu par dabas līdzekļu izmantošanu dziedināšanas tradīcijā. Dabas dziedināšanas līdzekļi (ārstniecības augi, ūdens, uguns, dzintara un dzīvnieku valsts līdzekļi u. c.) tiks raksturoti ar piemēriem no Kurzemes areāla.

Otrajā priekšlasījumā KHI pētniece Dr.art.Vēsma Lēvalde stāstīs par operu Liepājā, par tās personībām un likteņiem. Pētījums aptver arhīvu un publicistikas materiālus par operas iestudējumiem un tajos iesaistītajām izcilajām personībām no 1922. gada. Detaliskāk pētīta muzikālā trupa pēdējos tās pastāvēšanas gados (1957- 1963), kā arī fiksēti operas tradīciju atjaunošanas mēģinājumi 20. gadsimta 90. gados un 21. gadsimta sākumā. Izmantoti unikāli fotomateriāli, atmiņu stāstījumi un operu ieraksti.

Pēc priekšlasījumiem notiks KHI vadošā pētnieka un Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes profesora Dr.philol. Edgara Lāma monogrāfijas “Friča Bārdas dzīves un dzejas gadalaiki” atvēršana.

Darbosies Liepājas Universitātes jaunāko grāmatu tirdziņš.

Lasījumu noslēgumā ( plkst. 15.00) klātesošie aicināti uz Kurzemes dzejnieka Olafa Gūtmaņa fotoportretu izstādes atklāšanu ar fotogrāfa Ulda Brieža un gleznotāja un LiepU profesora Alda Kļaviņa līdzdalību.