Svētdien, 17. novembrī, Pafbet Latvijas – Igaunijas basketbola līgā spēli aizvadīja basketbola komanda “Latvijas Universitāte”, kas mēroja spēkus ar BK “Liepāja” un izcīnīja svarīgu uzvaru ar rezultātu 102:92. Renāram Birkānam šī bija 100. spēle Latvijas Universitātes komandā un tieši viņš guva komandas 100 punktu spēlē. Kopumā viņam produktīvs sniegums – 25 punkti, 6 rezultatīvas piespēles un 2 atlēkušās bumbas, kas deva efektivitātes rādītāju 31.

Latvijas Universitāte spēli iesāka ļoti apņēmīgi un pirmos divus punktus guva Kārlis Žunda. Pēc tam viesi panāca 2:2, tomēr uzreiz precīzs arī Alberts Putāns (4:2). Artis Arnītis iemeta pustālo metienu un rezultāts auga līdzīgi (6:6), mirkli vēlāk viņš pats guva vēl divus punktus (8:6). Pirmais spēles trīs punktu metiens Gustava Kārļa Kampusa kontā, pirmo reizi atraujoties tālāk par viena metiena pārsvaru (11:6). Komanda turpināja ļoti labi cīnīties un pēc Renāra Birkāna (13:8) precīza raidījuma pretinieki pieprasīja minūtes pārtraukumu. Atgriežoties no komandas kopsapulces, Renārs Birkāns iemeta arī soda metienu, kas bija precīzs. Gustavs Kārlis Kampuss iemeta divus punktus, pēc tam vēl vienu punktu un lielākais pārsvars spēlē 17:10. Artis Arnītis pievienoja Latvijas Universitātes komandai vēl divus punktus (19:13), turpinājumā Renārs Birkāns realizēja vienu soda metienu un Kārlis Žunda divus sodiņus, kas atkal deva lielāku pārsvaru - 22:15. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 26:17.

Atgriežoties uz otro ceturtdaļu, Kārlis Žunda izprovocēja pretinieku uz noteikumu pārkāpumu un pirmo reizi panāca divciparu skaitli pārsvarā – 28:17. Edvards Mežulis iemeta savus pirmos punktus spēlē (30:19), tomēr viesi iemeta četrus punktus pēc kārtas (23:30), pēc kā sekoja minūtes pārtraukums. Renārs Birkāns iemeta divus punktus, pēc ilgāka spēles sprīža gūstot punktus studentiem (32:23). Tad 9:0 izrāviens padevās liepājniekiem, izlīdzinot spēles rezultātu 32:32. Tika veiktas spēlētāju maiņas laukumā, pēc kā piecus punktus pēc kārtas guva Renārs Birkāns, atkal izvirzot Latvijas Universitāti vadībā (37:36). Puslaika pārtraukumā abas komandas devās ar līdzsvaru rezultātā uz tablo – 40:40.

Pirmos punktus trešajā ceturtdaļā guva Edvards Mežulis (42:40), pēc tam pašam arī 2+1 caurgājiens un rezultāts jau 45:42. Rendijs Feikners iemeta tālmetienu (48:46), tomēr viesi panāca izlīdzinājumu 48:48. Pieci punkti Kārļa Žundas kontā, kas ļāva atkal nedaudz atrauties (53:48), tomēr sekoja minūtes pārtraukums Liepājai. Mirkli vēlāk rezultāts atkal neizšķirts – 53:53. Renārs Birkāns nebija ar to mierā un iemeta 2 punktus, arī Rendijs Feikners pievienoja 2 punktus (57:53). Plus 6 komandai panāca Renārs Birkāns. Lieliski nocīnījās Reinis Avotiņš un realizēja abus soda metienus (61:54). Renārs Birkāns pievienoja savam un komandas rēķinam vēl vienu precīzu metienu (63:54), kas ļāva justies nedaudz drošāk. Reinis Avotiņš bija aukstasinīgs un grozā raidīja trejaci – 66:54. Divas sekundes līdz ceturtdaļas beigām precīzs bija Rendijs Feikners, ļaujot komandai pirms pēdējās ceturtdaļas atrasties vadībā ar rezultātu 70:57.

Pēdējās ceturtdaļas rezultātu atklāja viesi, sadeldējot rezultātu līdz 61:70. Tomēr uzreiz Edvards Mežulis un Alberts Putāns iemeta savus metienus un panāca 74:61. Spēle svārstījās te uz vienas komandas pusi, te uz otras, jo atkal piecus punktus pēc kārtas guva Liepāja (66:74), kas treneru korpusam lika pieprasīt pārtraukumu, lai noskaņotu spēlētājus. Viesi turpināja veiksmīgo spēles nogriezni un pietuvojās jau līdz 70:74, kam sekoja vēl viens pārtraukums Latvijas Universitātei. Pēc pārtraukuma mūsējiem punktus guva Reinis Avotiņš (76:70), kas apturēja klusuma brīdi komandai. Viņš realizēja arī tālmetienu un ļāva atkal atrauties komandai (79:71), pēc tam vēl precīzs arī Kārlis Žunda no tālmetiena līnijas (82:71). Un nu jau minūtes pārtraukumu spiesti pieprasīt pretinieki. Kārlis Žunda bija precīzs arī no soda līnijas, jo tālmetienā pret viņu bija pārkāpti noteikumi (83:71). Gustavs Kārlis Kampuss arī iemeta trīs punktus (86:71). 6:0 izrāviens Liepājai, kas ļāva pietuvoties līdz 77:86. Edvards Mežulis trāpīja svarīgu pustālo pēc Renāra Birkāna piespēles 88:77. Vairāk mūsu komanda nelaida pretiniekus tuvāk, jo precīzs bija Renārs Birkāns no trīs punktiem (91:80). Komandas labā punktus vēl guva Rendijs Feikners, bet simto punktu iemeta Renārs Birkāns, kuram šī bija simtā spēle. Beigu rezultāts 102:92.

BK “Latvijas Universitāte”: R. Birkāns (25pt.), K. Žunda (17pt.), R. Avotiņš (13pt.), R. Feikners (12pt.), G. K. Kampuss (12pt.), E. Mežulis (11pt.), A. Arnītis (6pt.), A. Putāns (4pt.), R. Bērze (2pt.), N. Līnis, A. Lēmanis.

Nākamo spēli komanda aizvadīs svētdien, 24. novembrī, plkst. 17:30 pret Parnu Sadam komandu Elektrum Olimpiskajā centrā.