Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Žanis Peiners. Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
Žanis Peiners. Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju departaments

Žanis Peiners: Iespējams, bez LU sistēmas es šobrīd nebūtu profesionāls basketbolists
Kārlis Dārznieks, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
06.01.2018

Žanis Peiners – pirms pāris gadiem viens no Latvijas Universitātes (LU) basketbola spēlētājiem, bet nu jau viens no visas Latvijas spilgtākajiem basketbola tēliem: ambiciozs un talantīgs basketbolists, kurš jau piekto gadu algu pelna kā profesionāls sportists. “Nikolajev”, “Ventspils”, “PAOK” un “Lietkabelis” – Žanis savu karjeru veido dažādos augsta līmeņa Eiropas klubos un vairāku gadu garumā arī Latvijas nacionālajā vīriešu basketbola izlasē. Un mēs, Latvijas Universitāte, varam būt lepni, jo sportista spožais ceļš sākās tieši pie mums!

Rēzeknē dzimušais un augušais sportists patlaban ir viens no atpazīstamākajiem Latvijas basketbolistiem, kura talants tika pamanīts jau agrā bērnībā, taču veselības jautājums, kas profesionālajā sportā mēdz būt tikpat nozīmīgs kā jebkuras nozares speciālista darba pieredzes ieraksts CV, Žanim pusaudža gados liedza piedzīvot sapni spēlēt kādā no jaunatnes izlasēm. Vēl trakāk – 2010. gadā tas lika punktu interesei par Žani kā profesionālu basketbolistu, taču dzīvē sekoja nākamais posms, ko var nosaukt par “ticību sev” un “Latvijas Universitātes iespēju”. Uzņemoties risku, LU vadība deva Peineram iespēju sevi apliecināt lielajā basketbolā, un rezultātu tam redzam šobrīd – 27 gadu vecumā Peiners Latvijas izlases rindās piedalījies jau divos Eiropas čempionāta finālturnīros un iztiku pelna kā profesionāls basketbolists. Tagad ir skaidrs, ka 2010. gads Žaņa dzīvē bija nevis punkts, bet liels komats, un ne jau tikai basketbols vien saista sportistu ar Latvijas Universitāti – viņš arīdzan ir LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes (BVEF) absolvents, turklāt, pateicoties gudram prātam, tik pieprasītā studiju programmā kā “Vadības zinības” studēja budžeta grupā. Zīmīgi, ka arī šī intervija notiek tieši BVEF, kur sportists nebija viesojies kopš fakultātes absolvēšanas 2013. gadā.

Šajā intervijā Žanis atceras studiju gadus, dalās pārdomās par duālo karjeru un salīdzina studenta sportista un profesionāla basketbolista ikdienu. Starp citu, Peiners jau tagad liek lietā arī BVEF iegūtās zināšanas biznesā.

Vairāk lasi "Alma Mater" e-versijā.