Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes studiju programmas “Komunikācijas zinātne” žurnālistikas moduļa 3. kursa studenti portāla "Mans Medijs" atklāšanā. Foto: Jānis Buls.
Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes studiju programmas “Komunikācijas zinātne” žurnālistikas moduļa 3. kursa studenti portāla "Mans Medijs" atklāšanā. Foto: Jānis Buls.
Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes studiju programmas “Komunikācijas zinātne” žurnālistikas moduļa 3. kursa studenti portāla "Mans Medijs" atklāšanā. Foto: Jānis Buls. Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas studiju nodaļas vadītājs Viktors Freibergs svinīgi pārgriež lentu, lai atklātu portālu "Mans Medijs". Foto: Jānis Buls. Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes studiju programmas “Komunikācijas zinātne” žurnālistikas moduļa 3. kursa studentes (no kreisās) Dārta Rasa Ozola un Līva Rudāne. Foto: Jānis Buls.
AKTUĀLI! Darbību atsāk platforma jaunajiem žurnālistiem “Mans medijs”
Aija Pakalna, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
19.12.2017

Pēc ilgāka pārtraukuma šonedēļ darbību jaunā formātā atsākusi Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) tīmekļa vietne “Mans Medijs”, kurā žurnālistikas studenti var spert savus pirmos soļus profesionālajā darbā.

Portālā “Mans Medijs" turpmāk tiks publicēti žurnālistikas studentu sagatavotie raksti, video un audio materiāli, kas izstrādāti dažādos žurnālistikas studiju kursos. Piemēram, studiju kursā “Redakcijas darbs” jaunie žurnālisti iepazina un izbaudīja žurnālista ikdienu, imitējot darbu mediju redakcijā un slīpējot prasmes veidot kvalitatīvu mediju saturu no idejas līdz pat gatavam produktam. Darbs noritēja pasniedzēju Vitas Dreijeres un Vikijas Valdmanes-Rozenbergas uzraudzībā.

“Mans medijs” atklāšanā piedalījās vairāki SZF pasniedzēji, kā arī žurnālistikas apakšprogrammas 3. kursa studenti. “Iepriekšējais portāls, ja tā var teikt, nomira dabiskā nāvē no vecuma, turklāt tas mazliet novecojis bija jau piedzimšanas brīdī. Sapratām – jau studējot žurnālistiku, jauniešiem ir jāpierod pie publicitātes, tāpēc arī studiju darbi nav jāslēpj. Mums atradās brīnišķīga studentu grupa, pašreizējais 3. kurss, kuri ar saviem studijās gatavotajiem materiāliem palīdzēja portālu saturiski atdzīvināt,” uzrunājot klātesošos, sacīja žurnālistikas pasniedzēja Vita Dreijere.

Portāls tika izveidots pirms vairākiem gadiem ar mērķi atspoguļot notikumus mediju vidē, taču pēdējos gados tas savu popularitāti bija zaudējis. Salīdzinot ar iepriekšējo portālu, jaunajā ir izmainīta un atsvaidzināta gan saturiskā būtība, gan visas rubrikas. 

“Portālā būs stāsti par interesantiem cilvēkiem, būs iespēja lasīt viņu viedokļus, tāpat būs sadaļa par dzīvesstilu, kurā pētīsim un analizēsim cilvēku hobijus, intereses, dzīvesveidu. Būs arī rubrika “Rokam dziļāk”, kurā padziļināti skatīsimies uz dažādām problēmām un arī eksperimentēsim. Piemēram, portālā jau šobrīd lasāms par eksperimentu, kurā atklājām, ka nepilngadīgie var iekļūt azartspēļu zālēs, kas pēc likuma viņiem, protams, ir liegts,” jaunā portāla saturu izklāstīja žurnālistikas pasniedzēja Vikija Valdmane-Rozenberga.

Paši studenti izcēla, ka viņiem tā ir lieliska iespēja iepazīt darbu ziņu redakcijā, kas, nokļūstot īstā mediju vidē, lieti noderēs. Turklāt portālā “Mans Medijs” publicētos rakstus viņi nodēvēja par portfolio, kas būs noderīgs karjeras tālākā attīstībā. “Jau tagad, ierakstot savu vārdu Google meklētājā, parādās, ka esam “Mans Medijs” rakstu autori, un tas, protams, ir ļoti saviļņojoši; būs, ar ko turpmāk savas prasmes apliecināt,” uzsvēra jaunā žurnāliste Sintija Dzerkale. 

Studente norādīja, ka sākumā publikāciju veidošana bija sarežģīta - ziņas vairākkārt bija jārediģē un jāpapildina -, taču pēdējā laikā redaktores materiālus pieņēma bez iebildumiem. “Tāpat bija jāpierod pie darbu ritma - ja kādreiz studiju darbu mums bija mazāk, tad tagad gluži kā īstā redakcijā mums tika uzstādīts termiņš, un materiālam katras divas nedēļas bija jābūt gatavam,” kursabiedreni papildināja Linda Bērze.

Studenti arīdzan uzsvēra, ka sajūtas, atklājot portālu, ir nostaļģiskas, jo rit pēdējā nedēļa, kad visiem ir kopīgas lekcijas - pēc tam sekos sesija un bakalaura darba rakstīšanas maratons visa semestra garumā. “Ceram, ka pašreizējais otrais kurss nāks ar tikpat labām idejām un būs gatavs portālu attīstīt, lai tā ideja nepagurst un saglabājas zināma ziņu regularitāte. Šobrīd materiāla esam sagatavojuši tik daudz, ka kādu laiku būs vēl ko publicēt,” ar cerībām uz portāla attīstību raudzījās žurnālistikas studente Dārta Rasa Ozola.

Studiju programmas “Komunikācijas zinātne” 3. kursa žurnālistikas moduļa studenti portālā jau publicējuši vairākus savus studiju darbus, piemēram, pētniecisku rakstu par Afganistānas kara veterāniem, kuri nav saņēmuši cerēto palīdzību no valsts, analītisku pārskatu par to, kā interneta vidē paustas domas un idejas balansē uz šaurās vārda brīvības robežas un citus. 

Tāpat ar savām pārdomām par dažādām tēmām dalījušies SZF mācībspēki, piemēram, Kārlis Dagilis dalījās viedoklī par Latvijas Radio nākotni un attīstību, bet Komunikācijas studiju nodaļas vadītājs un kino pētnieks Viktors Freibergs skaidroja, kā seksa skandālu vilnis Holivudā atraisījis sensāciju tīkotājus

Portālu apmeklēt var šajā saitē - http://www.mansmedijs.lu.lv.