Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

SZF fakultātes komunikācijas zinātnes studenti apmeklē diskusiju par Latvijas drošību 21. gadsimtā
Baiba Kļava
07.12.2017

Turpinoties diskusiju ciklam par Latvijas drošību, ko rosinājis Valsts prezidents Raimonds Vējonis, 6.decembra pēcpusdienā Rīgas pilī norisinājās diskusija "Latvijas drošība 21. gadsimtā. Viltus ziņas kā instruments sabiedrības viedokļa ietekmēšanā", kuru apmeklēja arī Sociālo Zinātņu fakultātes komunikācijas zinātnes studenti.

Diskusiju ar svinīgu uzrunu atklāja Valsts prezidents, kas pievērsa uzmanību tēmas aktualitātei. Pasākuma ietvaros ar referātiem uzstājās Prāgas starptautisko attiecību institūta vecākais pētnieks un bijušais starptautisko jautājumu profesors Ņujorkas universitātē Marks Galeoti, laikraksta "Latvijas Avīze" redaktors un projekta "Atmaskots" autors Māris Antonevičs, informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" vadītājas vietnieks Varis Teivāns, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts un  Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks Mārtiņš Kaprāns.

Diskusijas laikā klātesošajiem bija iespēja noklausīties ekspertu iegūto un apkopoto informāciju par tādiem svarīgiem tematiem, kā viltus ziņu destabilizējošo ietekmi uz rietumvalstīm, to lomu starpvalstiski nozīmīgu notikumu laikā un tehnoloģiju nozīmi šajā procesā, kā arī atmaskoto ziņu izplatītākajiem tematiem.Diskusijas laikā vairākkārt izskanēja aicinājums medijos pieejamo informāciju izvērtēt kritiski, jo ne visos gadījumos viltus ziņas ir ātri identificējamas, kas nozīmē, ka atsevišķos gadījumos šādas ziņas var nonākt arī uzticamos medijos. Kā efektīvākais līdzeklis cīņā pret viltus ziņām un to radīto ietekmi tika minēta sabiedrības izglītošana par to, kā un kādēļ šīs ziņas tiek izplatītas masu medijos.