Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
"Latvijas valsts meži" prezidents Roberts Strīpnieks un Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks paraksta sadarbība līgumu. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments.
"Latvijas valsts meži" prezidents Roberts Strīpnieks un Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks paraksta sadarbība līgumu. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments.
"Latvijas valsts meži" prezidents Roberts Strīpnieks un Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks paraksta sadarbība līgumu. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments. "Latvijas valsts meži" prezidents Roberts Strīpnieks un Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks paraksta sadarbība līgumu. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments.
AKTUĀLI! Latvijas Universitāte un Latvijas valsts meži kopīgi strādās pie inovatīvu produktu attīstīšanas
Aija Pakalna, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
06.12.2017

Latvijas Universitāte (LU) un A/S “Latvijas valsts meži” otrdien, 5. decembrī, parakstīja sadarbības līgumu un vienojās radīt labvēlīgus apstākļus zinātniekiem, inženieriem un uzņēmējiem, lai kopīgi strādātu pie konkurētspējīgu un uz zināšanām balstītu inovatīvu produktu attīstīšanas un ražošanas.

Partnerību LU un “Latvijas valsts meži” realizēs dažādās jomās, bet jo īpaši izcelta sadarbība zināšanu un tehnoloģiju pārnesē un informācijas tehnoloģiju jomā. Līgumu parakstīja LU rektors Indriķis Muižnieks un “Latvijas valsts meži” prezidents Roberts Strīpnieks.

LU rektors profesors Indriķis Muižnieks norādīja, ka sadarbība starp meža nozari, kas ir viens no Latvijas ekonomikas balstiem, un LU, kas ir viens no Latvijas izglītības pīlāriem, noteikti izvērtīsies daudzpusīga un interesanta.

“Kā esam runājuši ar zviedru kolēģiem - no koka var izveidot visu to pašu, ko no naftas, tikai jāatrod pareizie risinājumi, lai tas būtu gan ekonomiski izdevīgi, gan estētiski baudāmi, gan interesanti un zinātņietilpīgi. Meža materiāls ir ļoti daudzpusīgs un daudzveidīgs un tas sniedz milzīgas perspektīvas gan zinātnei, gan ekonomikai, gan tautai kopumā. Esmu priecīgs, ka šī sadarbība ir noformēta,” uzsvēra LU rektors I. Muižnieks.

Jau šobrīd meža nozarē izmanto dažādas modernās tehnoloģijas, piemēram, tālizpēti un dronu tehnoloģijas. Liekot tās kopā ar LU radītām tehnoloģijām, LU un Microsoft Inovāciju centra tehnoloģijām un LU zināšanām ekoloģijā un molekulārajās zinātnēs, meža saimniecībai solāma vēl straujāka attīstība, iezīmējot vēl citus potenciālos sadarbības virzienus, norādīja I. Muižnieks.

R. Strīpnieks uzsvēra, ka uz sadarbību ar LU skatās ar lielām cerībām: “Sākam just, ka mežkopju veiksmes faktori izvietojas arī ārpus tradicionālās mežkopības. Redzam LU kā fantastisku sadarbības partneri jomās, kas saistās ar datu apstrādi, ekosistēmu pakalpojumiem, uz lielo datu apstrādes tehnoloģijām, analītiku, modelēšanu – visu, kas šobrīd veido mūsu biznesa pamatu,” sacīja “Latvijas valsts meži” prezidents R. Strīpnieks.

Pēc viņa aplēsēm, jau šobrīd informāciju tehnoloģiju jomā Latvijas meža nozare par sešiem septiņiem gadiem apsteidz konkurentus Somijā, Zviedrijā un citur. “Taču ja meža nozare, kas gadu desmitiem bijusi Latvijas tautsaimniecības mugurkauls, tāda vēlas būt arī turpmāk, tai jāturpina riskēt ar dažādām inovācijām,” pārliecināts ir “Latvijas valsts meži” prezidents.

Tāpat LU un “Latvijas valsts meži” kopīgi izstrādās jaunas un pilnveidos esošās nozarei nepieciešamās augstākās izglītības programmas, kā arī sadarbosies zinātniskajā izpētē, piemēram, veicot pētījumus datorzinātņu pielietojuma spektrā un materiālzinātnē par inovatīviem materiāliem no meža biomasas, kūdras un citiem zemes dzīļu resursiem, dabas aizsardzībā, kā arī citās jomās.