Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
LU rektors profesors Indriķis Muižnieks ESF 60 gadu pašakumā
LU rektors profesors Indriķis Muižnieks ESF 60 gadu pašakumā
LU rektors profesors Indriķis Muižnieks ESF 60 gadu pašakumā Diskusijas dalībnieki: LU rektors profesors Indriķis Muižnieks, SIA Immerman Woodworks vadītājs Artūrs Immermanis, Latvijas Nedzirdīgo savienības projektu vadītāja Diāna Zālamane – Leite un Sporta un kultūras kustības Ghetto Games dibinātājs Raimonds Elbakjans.
AKTUĀLI! Latvijas Universitāte ar ESF atbalstu vēlas attīstīt skolotāju izglītību
Antra Sprēde, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
01.12.2017

Pašlaik ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu Latvijas Universitāte (LU) sākusi restrukturizēt skolotāju studiju programmas, kas varētu izmainīt izglītības sistēmu kopumā, LU rektors profesors Indriķis Muižnieks norādīja ESF 60.gadadienas pasākumā “Pirms – ESF60 – pēc”.

Par godu Eiropas Savienības vissenākā fonda 60. gadu jubilejai Finanšu ministrija ceturtdien, 30. novembrī, bija sarīkojusi diskusiju “Pirms – ESF60 – pēc”, kurā aicināja ar veiksmes stāstiem dalīties šī fonda finansējuma saņēmējus un īstenotājus. ESF investīcijas Latvijā tiek ieguldītas kopš 2004. gada, kad Latvija pievienojās ES.

Pirms Latvijas iestāšanās ES, LU trūka atbalsta jaunajiem zinātniekiem, diskusijā skaidroja. I. Muižnieks.

“Daudzi jaunie talantīgie cilvēki aizgāja prom no Universitātes, jo doktoranta stipendija tajā laikā bija 65 lati mēnesī un arī ne visiem tā tika. Tolaik bija nokritis jauno [doktoru] aizstāvēšanas grādu skaits,” stāstīja I. Muižnieks.

Universitāte ESF finansējumu 64 miljonu apmērā izmantojusi trijos nozīmīgos projektos: doktorantūras attīstības projektā, cilvēkresursu piesaistē zinātnei un studiju programmas modernizācijas un starpdisciplināru programmu veidošanā.

Ar ESF Latvijā atbalstīti vairāk nekā 1000 jaunie zinātnieki, no kuriem 600 savu grādu aizstāvējuši LU un 150 no viņiem strādā universitātē. Ar fonda atbalstu arī Latvijā atgriezušies dabaszinātņu zinātnieki, kuri strādāja ārzemēs.

Tāpat rektors cer, ka ar fonda atbalstu varētu izveidot stipendijas studentu sadarbībai ar uzņēmējiem.

ESF 60. gadadienas pasākumā ar veiksmes stāstiem dalījās Sporta un kultūras kustības Ghetto Games dibinātājs Raimonds Elbakjans, SIA Immerman Woodworks vadītājs Artūrs Immermanis, Latvijas Nedzirdīgo savienības projektu vadītāja Diāna Zālamane – Leite.

ESF uzmanības centrā ir cilvēks. Fonds investē Eiropas iedzīvotājos un viņu prasmēs jebkurā dzīves posmā — tas atbalsta bērnus, jauniešus, studentus, strādājošos, bezdarbniekus, cilvēkus ar invaliditāti, veselības aprūpes pakalpojumu saņēmējus un seniorus. Gan Latvijā, gan visā ES tiek atzīmēta ESF nozīmīgā jubileja un tiek novērtēts līdz šim sasniegtais.

ESF ieguldījumu tēma Latvijā ir īpaši aktuāla, jo veselības aprūpe, izglītība un sociālā iekļaušana ir jomas, kurās Latvijai šajā ES fondu plānošanas periodā ir jāveic ilgi gaidītās reformas un jāiegulda pieejamie līdzekļi, lai nodrošinātu ilgtspējīgu valsts attīstību, augstvērtīgus, mūsdienu standartiem atbilstošus pakalpojumus un maksimāli samazinātu Latvijas un attīstītāku ES reģionu iedzīvotāju dzīves līmeņa atšķirības. Latvijas pieredze apliecina, ka ES fondi sniedz nenovērtējamu grūdienu ilgtspējīgu reformu veikšanā un nozaru attīstībā.

Laikposmā no 2014. līdz 2020. gadam ESF koncentrējas uz četriem Kohēzijas politikas tematiskajiem mērķiem: