Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Digital Freedom Festival jaunuzņēmumu konkursos uzvar "DigiPulse", "CENOS" un "Let's Enhance". Centrā, turot plakātu, jaunuzņēmuma "CENOS" vadītājs Mihails Ščepanskis.
Digital Freedom Festival jaunuzņēmumu konkursos uzvar "DigiPulse", "CENOS" un "Let's Enhance". Centrā, turot plakātu, jaunuzņēmuma "CENOS" vadītājs Mihails Ščepanskis.

AKTUĀLI! Latvijas Universitātes pētnieku dibināts jaunuzņēmums "CENOS" uzvar Digital Freedom Festival konkursā
Aija Pakalna, LU Komunikācijas un invoācijas departaments
30.11.2017

Jaunuzņēmums “CENOS”, ko dibinājuši divi Latvijas Universitātes (LU) pētnieki - Mihails Ščepanskis un Raimonds Viļums – uzvarējis pasaules lielākā akseleratora “500 Startups” konkursā, kas tapis sadarbībā ar Microsoft Latvia. Uzņēmums saņēma uzaicinājumu startēt noslēguma sarunu raundā nokļūšanai akcelerācijas programmā Silīcija ielejā un iespēju iegūt zināšanas, finansējumu un dažādus atbalsta instrumentus vairāk nekā 100 tūkstošu ASV dolāru vērtībā.

“70% mūsu klientu ir Amerikas Savienoto Valstu tirgū, līdz ar to šī ir lieliska iespēja būt tuvāk saviem klientiem un nest mūsu tehnoloģijas tālāk pasaulē. Dalība konkursā nesusi uzņēmumam lielu pieredzi. Tas, ar ko pašlaik cīnāmies, ir pārdošanas process, kas pagaidām neiet tik gludi,” sacīja jaunuzņēmuma "CENOS" vadītājs Mihails Ščepanskis. Lai uzvarētu konkursā, bija jāiziet vairāki atlases posmi, kuros par savu uzņēmumu bija jāstāsta gan īsās prezentācijās, gan intervijā.

Jaunuzņēmums “CENOS” apvieno atvērtā koda programmatūras rīkus (CAD/CAE) inženierijas simulācijai vienotā, lietotājam draudzīgā platformā. Oktobrī LU ar "CENOS" noslēdza sadarbības līgumu, nodrošinot platformai zinātnisku atbalstu un testējot un pielāgojot platformu šķidrumu dinamikas uzdevumiem.

Konkurss “500 Startups” notika globālā tehnoloģiju, dzīvesstila un jaunuzņēmumu festivāla Digital Freedom Festival laikā, kas no 27. līdz 28. novembrim notika Rīgā. "Mēs esam patiesi gandarīti redzēt progresu kopš pagājušā gada un to, ka uzņēmumi cenšas atrisināt patiešām aktuālas problēmas, kas ir ļoti svarīgi. Mēs esam ieinteresēti Baltijas reģionā, tāpēc atrodamies šeit un ceram te būt arī nākamajā gadā," norādīja “500 Startups” partneris Marvins Liao (Marvin Liao).

Konkursā uzvarēja arī uzņēmums "DigiPulse". Uzņēmums piedāvā pakalpojumu kriptovalūtu vai jebkādu citu digitālo vērtību (tiešsaistes un datu mākoņa failu glabātuvju, e-pastu kontu un sociālo profilu) lietotājiem, kas ļauj šifrēt un automātiski nodot tālāk privātu informāciju un datus, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju. Abi uzņēmumi saņēma arī Microsoft Latvia īpašo balvu - piekļuvi mākoņpakalpojumam "Microsoft Azur". Savukārt Nīderlandes akseleratora "Rockstart" konkursā uzvaras laurus plūca uzņēmums "Let’s Enhance" no Igaunijas.

“Mūsu vīzija ir attīstīt Digital Freedom Festival kā “tehnoloģiju Davosu”, kur meklējam risinājumus pasaules līmeņa problēmām. Vēlamies ne tikai runāt par to, kā uzbūvēt miljardiem dolāru vērtu jaunuzņēmumu, bet domāt plašāk. Kāda ir valstu nākotne digitālajā pasaulē? Kā mākslīgā intelekta attīstība mainīs mūsu ikdienas dzīvi? Kā likumdevējiem reaģēt uz digitālās pasaules izaicinājumiem? Mūsu plānos ir festviālu mērķtiecīgi attīstīt, lai jau Latvijas simtgadē - 2018. gadā - Rīga būtu viena no ietekmīgākajām pasaules tehnoloģiju un jaunuzņēmumu tikšanās vietām,” uzsvēra festivāla līdzdibinātājs Uldis Leiterts.

Šogad Digital Freedom Festival pulcējās vairāk nekā 1300 tehnoloģiju un jaunuzņēmumu pārstāvji, eksperti, politikas veidotāji, investori un iedvesmojoši runātāji no visas pasaules.