Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Vizītes laikā LU Akadēmiskā centra Dabas mājā.
Vizītes laikā LU Akadēmiskā centra Dabas mājā.
Vizītes laikā LU Akadēmiskā centra Dabas mājā. Pirmā no kreisās - Pekinas Starptautisko studiju universitātes pārstāvju priekšsēdētāja Gu Sjaojuaņa.
Pekinas Starptautisko studiju universitāte un LU vienojas par sadarbību studentu apmaiņā kultūras un valodas stiprināšanā
Antra Sprēde, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
23.11.2017

Pekinas Starptautisko studiju universitātes pārstāvji priekšsēdētājas Gu Sjaojuaņas (Gu Xiaoyuan) vadībā trešdien, 22. novembrī, vizītē pie Latvijas Universitātes (LU) rektora Indriķa Muižnieka vienojās, ka turpmāk varētu ciešāk sadarboties studentu un pasniedzēju apmaiņā, lai veicinātu abu valstu kultūru un valodu stiprināšanu.

Pekinas Starptautisko studiju universitāte savu vizīti Baltijas valstu universitātēs noslēdza LU. Gan Lietuvā, gan Igaunijā Pekinas universitātei bija veiksmīgas sarunas par universitāšu turpmāko sadarbību.

LU Pekinas Starptautisko studiju universitāte piedāvāja sadarbības iespējas studentu apmaiņā, ar mērķi Ķīnas studentiem iemācīties latviešu valodu, kā arī iespēju iesaistīties Erasmus+ mobilitātē. Tāpat ķīnieši ir ieinteresēti veikt izpētes darbus baltu studijās un piedāvāja LU pasniedzējiem Pekinas Starptautisko studiju universitātē būt par viespasniedzējiem, ar uzsvaru latviešu valodas apsniegšanā.

LU rektors I. Muižnieks uz turpmāko sadarbību ar Pekinas universitāti raugās pozitīvi. “Interese par Ķīnas kultūru, ekonomiku un valodu Latvijā strauji pieaug, īpaši kopš Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas sadarbības formāta 16+1 Biznesa foruma, kas pirms diviem gadiem notika Latvijā.”

Tāpat I. Muižnieks norādīja, ka regulārajās tikšanās vizītēs ar Viļņas un Tartu universitātēm rektori apspriedīs, kādas varētu būt potenciālās sadarbības iespējas ar Pekinas Starptautisko studiju universitāti.

Rektors uzaicināja Ķīnas studentus apmeklēt Latviešu valodas un kultūras vasaras skolu, kur divu nedēļu intensīvos valodas kursos var apgūt latviešu valodu, kā arī izmantot LU Konfūcija institūta piedāvātas iespējas.

Pekinas Starptautisko studiju universitātes prioritārā misija ir attīstīt talantus diplomātijā  un nodrošināt apmaiņas studijas. Universitātes spēcīgākais stūrakmens ir tūrisma menedžments, kā arī iespējams apgūt tādus priekšmetus kā humanitārās zinātnes, filozofija, ekonomika, literatūra, ētika un māksla.