Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Latvijas Universitātes asociētajam profesoram Ivaram Ījabam piešķirta Cicerona balva. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments.
Latvijas Universitātes asociētajam profesoram Ivaram Ījabam piešķirta Cicerona balva. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments.
Latvijas Universitātes asociētajam profesoram Ivaram Ījabam piešķirta Cicerona balva. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments. Latvijas Universitātes asociētajam profesoram Ivaram Ījabam piešķirta Cicerona balva. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments. Latvijas Universitātes asociētajam profesoram Ivaram Ījabam piešķirta Cicerona balva. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments.
AKTUĀLI! VIDEO! Latvijas Universitātes asociētais profesors Ivars Ijabs saņēmis Cicerona balvu
LU Komunikācijas un inovāciju departaments
22.11.2017

Trešdien, 22. novembrī, Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) Latvijas Universitātes (LU) asociētajam profesoram Ivaram Ijabam piešķirta Cicerona balva. Žūrija I. Ijabam balvu pasniedza par politisko koncepciju daudzveidīgu un atraktīvu izgaismojumu publiskajā telpā.

“Ivars Ijabs balvu, manuprāt, sen jau bija pelnījis – viņš ir iemīļots pasniedzējs un pazīstams komentētājs gan radio un televīzijā, gan rakstošajā presē, kur tiešām ar prieku un baudu var lasīt viņa asprātīgās esejas par aktuālajām gan Latvijas, gan pasaules politikas tēmām,” uzrunājot svinīgās ceremonijas viesus un balvas laureātus sacīja LU rektors Indriķis Muižnieks.

I. Muižnieks novēlēja I. Ijabam veiksmi gan tālākajā akadēmiskajā karjerā Universitātē, gan vēlēšanās LZA. “Viņš ir ļoti labi pratis savienot klasisko zinību jomu ar aktuālo politikas un demokrātijas pētniecību, spējis uzrakstīt gan daudzas akadēmiskas publikācijas, gan grāmatas studentiem, kas plaši tiek pieprasītas un lietotas ikdienas studiju darbā,” turpināja LU rektors, piebilstot, ka Cicerons nopietni ietekmējis sava laika politikas procesus, tāpat kā I. Ijabs noteikti ietekmē mūsdienu demokrātiju un politisko partiju darbību Latvijā.

Savukārt Ivars Ijabs, uzrunājot auditoriju, norādīja, ka viņu Latvijas politikā pārsteidz vairākas lietas, to skaitā, piemēram, fakts, ja politologs atļaujas kritizēt kādas lietišķas tēzes izteicēju, tad izteicējs to redz kā personīgu vēršanos pret viņu. “Tāpēc vēlos pāriet no ciniskā uz humāno diskursu un aicināt visus uz humānu attieksmi pret politiķi – tas ir sarežģīts darbs specifiskos apstākļos, un arī politiķi, lai cik tas jocīgi nebūtu, ir cilvēki,” ironizēja I. Ijabs.

Cicerona balvu saņēma arī Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš par būtisku ieguldījumu Latvijas tautsaimniecības vēstures pētniecībā un izvērtējumā. “Apsveicu arī Gati Krūmiņu par lielo ieguldījumu, īstenojot gana sarežģītu misiju – uzturēt augstu akadēmisku standartu Latvijas reģionālajā augstākās izglītības iestādē, kur tas ir lielāks izaicinājums nekā galvaspilsētā. Gatis Krūmiņš pēta Latvijas ekonomisko attīstību no vēsturiskās retrospekcijas – katram ir skaidrs, ka tikai saprotot procesu attīstību un vēsturi, varam būt droši, ka spēsim prognozēt arī to nākotni,” G. Krūmiņu apsveica LU rektors I. Muižnieks.

LU rektora Indriķa Muižnieka video sveiciens Ivaram Ijabam un Gatim Krūmiņam, Cicerona balvu saņemot:

Cicerona/Mērfija balvu kopš 1999. gada pasniedz politiķiem, zinātniekiem, publicistikas un tautsaimniecības praktiķiem par pieņemto lēmumu skaidrojumu sabiedrībai. Laureāti ir bijuši gan ārvalstu līderi, gan Latvijas kultūras un izglītības jomas pārstāvji, žurnālisti, pašvaldību vadītāji. Balvas žūrijas priekšsēdētājs ir LZA Senāta priekšsēdētājs Jānis Stradiņš, sadarbības partneri - Rīgas Tehniskā universitāte un LU.