Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Lekciju ciklā “Reformācijas 500. gadadienu atzīmējot” pētīs mākslas lomas maiņu
Sigita Šnē, LU Vēstures un filozofijas fakultāte
14.11.2017

15. novembrī Vēstures un filozofijas fakultātes organizēto populārzinātnisko lekciju ciklu “Reformācijas 500. gadadienu atzīmējot: Reformācija un tās pēdas Latvijas vēsturē” turpinās Dr.art. Latvijas Mākslas Akadēmijas Mākslas vēstures institūta vadošā pētniece Elita Grosmane ar lekciju “Mākslas lomas maiņa Lutera reformas ietekmē”.

E. Grosmane savā priekšlasījumā pievērsīsies arhitektūras un mākslas attīstības dinamikai 16. gadsimta Latvijā. Gadsimta sākumā līdz Lutera reformas izplatībai katoļu baznīcas bija sasniegusi savas ietekmes kulmināciju, kas atbalsojās vērienīgos arhitektūras un mākslas projektos. Tie nonāca pretrunā ar sludināto pieticību Dieva priekšā. Laicīgi nerealizētās reformas padarīja baznīcu vāju un noveda pie visu kārtu pārstāvju neapmierinātības, kas izpaudās spontānas agresijas veidā gan pret katoļu garīdzniekiem, gan dievnamiem un svēto tēliem tajos.

Tomēr arī jaunās Lutera sludinātās idejas neguva tūlītēju sapratni. Grautiņiem sekoja ilgstoša nesapratnes un sastinguma fāze. Luterticības nostiprināšanās un nesagrauto sakrālo interjeru piepildīšanās ar jauniem mākslas darbiem novērojama tikai 16. gadsimta pēdējā desmitgadē.

Lekcija notiks LU Vēstures un filozofijas fakultātē Aspazijas bulvārī 5, 510.auditorijā. Sākums plkst. 18.00. Ieeja brīva.

Aicināti visi interesenti!

Lekciju cikla programma.