Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
No kreisās: Andrejs Ērglis, Indriķis Muižnieks, Remigijs Žaliūns un Rimants Benetis.
Foto: Toms Grīnbergs.
No kreisās: Andrejs Ērglis, Indriķis Muižnieks, Remigijs Žaliūns un Rimants Benetis. Foto: Toms Grīnbergs.
No kreisās: Andrejs Ērglis, Indriķis Muižnieks, Remigijs Žaliūns un Rimants Benetis.
Foto: Toms Grīnbergs. Foto: Toms Grīnbergs. Foto: Toms Grīnbergs.
AKTUĀLI! LU un Lietuvas Veselības zinātņu universitātes noslēgtais memorands veicinās zinātnisko sadarbību un pētnieku un studentu apmaiņu
Antra Sprēde, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
10.11.2017

Piektdien, 10. novembrī, Latvijas Universitātes (LU) rektors profesors Indriķis Muižnieks un Lietuvas Veselības zinātņu universitātes (LVZU) rektors Remigijs Žaliūns (Remigijus Žaliūnas) noslēdza sadarbības memorandu, kas paredz abu augstskolu ciešāku sadarbību – īpaši kardioloģijā.

LVZU Kardioloģijas institūta direktors un Sirds un asinsvadu ķirurģijas centra vadītājs, LVZU Senāta priekšsēdētājs  Rimants Benetis (Rimantas Benetis) un rektors R. Žaliūns jau vairāk nekā 20 gadus sadarbojas kardioloģijā ar LU profesoru, LU Stratēģijas Padomes priekšsēdētāju Andreju Ērgli, un 10. novembrī ilgstošā sadarbība tika apliecināta memorandā. Vēl iepriekšējā vakarā R. Benetis ar Latvijas kolēģi piedalījies  šeit kopīgā operācijā.

Parakstot sadarbības memorandu, abas universitātes apņēmās veicināt zinātnisko sadarbību, nodrošinot pasniedzēju, pētnieku un studentu apmaiņu, kā arī piedalīties kopīgos izpētes projektos un kursos.

Pēc memoranda noslēgšanas LU rektors I. Muižnieks skaidroja, ka Universitātei primārie sadarbības partneri ir kaimiņvalstis. “Šis ir tikai pagrieziena punkts mūsu sadarbībai, un noteikti sekos sadarbība vēl citās jomās,” uzsvēra LU rektors.

LVZU ir lielākā biomedicīnas zinātņu augstskola Lietuvā, kas sastāv no divām apvienotām akadēmijām – Medicīnas akadēmijas un Veterinārās akadēmijas – septiņām fakultātēm un četriem izpētes institūtiem, kā arī universitātei ir sava slimnīca un pēdējos trīs gadus – arī sava ģimnāzija.

“Lietuvā medicīnas nozarē mēs esam līderi,” uzsvēra LVZU rektors. Lietuvas universitātē ir 8000 studentu, bet personāls – 12000 cilvēku. LVZU lepojas, ka 20% no studentiem ir ārvalstu studenti, savukārt puse no ārvalstu studentiem ir no Eiropas un visvairāk studentu no Izraēlas.

Kā LVZU stiprās puses R. Žaliūns minēja sirds un asinsvadu sistēmu jomu, neirozinātni un oftalmoloģiju, un universitāte gaida jaunus viespasniedzējus.

LU un LVZU varētu veidot kopīgu Kardioloģijas un sirds operāciju katedru Medicīnas fakultātē, apspriedē pēc memoranda noslēgšanas izteicās A. Ērglis. Abas universitātes arī vienojās, ka kopīgi varētu veikt pētījumus ģenētikā.

LU rektors I. Muižnieks un Stratēģijas padomes priekšsēdētājs A. Ērglis viesus iepazīstināja ar LU Akadēmiskā centra attīstības plāniem un jau vairākus gadus veiksmīgi izmantoto jaunuzcelto Dabas māju.

Lietuvas kolēģi uzaicināja Latvijas Universitātes pārstāvju delegāciju apmeklēt vizītē LVZU.