Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
LU rektors Indriķis Muižnieks un CFLA direktore Anita Krūmiņa. Foto: Toms Grīnbergs.
LU rektors Indriķis Muižnieks un CFLA direktore Anita Krūmiņa. Foto: Toms Grīnbergs.
LU rektors Indriķis Muižnieks un CFLA direktore Anita Krūmiņa. Foto: Toms Grīnbergs. LU rektors Indriķis Muižnieks un CFLA direktore Anita Krūmiņa. Foto: Toms Grīnbergs.
AKTUĀLI! LU un CFLA noslēdz vienošanos par ERAF projektu īstenošanu pētniecībai un studiju infrastruktūras modernizācijai
LU Komunikācijas un inovāciju departaments
10.11.2017

Piektdien, 10. novembrī, Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra Dabas mājā Universitātes rektors Indriķis Muižnieks un Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) direktore Anita Krūmiņa parakstīja vienošanos par divu Eiropas Reģionālās Attīstības fonda (ERAF) projektu 41,9 miljonu eiro apmērā īstenošanu LU pētniecības un STEM (zinātne, tehnoloģija, inženierija un matemātika) studiju infrastruktūras modernizācijai.

LU ir šī projekta saņēmēja un īstenotāja, sadarbībā ar divām Universitātes koledžām – P.Stradiņa medicīnas koledžu un LU Rīgas Medicīnas koledžu, kā arī LU Matemātikas un informātikas institūtu.

Svinīgajā parakstīšanas brīdī LU rektors I. Muižnieks pateicās CFLA, kas palīdzēja līgumu sagatavot noslēguma formā, kas kalpos Zinātņu mājas attīstībai.

“Ļoti pārskatāmā nākotnē Torņakalnā izveidosim serdi Universitātes akadēmiskajam centram, pēc tam tas apaugs ar citu vērtīgu kultūras, sporta un sociālo infrastruktūru, kas padarīs Rīgu pievilcīgu, Universitāti konkurētspējīgu, un tā būs brīnišķīga vieta, kur mācīties, nodarboties ar zinātni un veicināt izaugsmi,” uzsvēra rektors.

Savukārt CFLA vadītāja A. Krūmiņa pauda prieku, ka aģentūras izglītības un zinātnes sektorā pievienojušies divi jauni projekti. “Tagad ir ļoti intensīvs un sarežģīts ceļš ejams, kur mēs palīdzēsim Universitātei nonākt līdz veiksmīgam rezultātam,” norādīja A. Krūmiņa.

LU pētniecības infrastruktūras modernizācija tiks īstenota projekta Nr.1.1.1.4/17/I/015 “Latvijas Universitātes pētniecības infrastruktūras modernizācija un resursu koncentrācija viedās specializācijas jomās” ietvaros ar kopējo finansējumu 29,7 milj. EUR, tai skaitā, ERAF līdzfinansējums 24 milj. EUR. Šo projektu LU īstenos sadarbībā ar LU Matemātikas un informātikas institūtu. 

Savukārt STEM studiju infrastruktūras modernizācijas tiks īstenota projekta Nr.8.1.1.0/17/I/010 “Latvijas Universitātes STEM studiju virzienu infrastruktūras modernizācija un resursu koncentrācija” ietvaros ar kopējo finansējumu 12,2 milj. EUR, tai skaitā, ERAF līdzfinansējums 10,4 milj. EUR. Šo projektu LU īstenos sadarbībā ar LU P.Stradiņa medicīnas koledžu un LU Rīgas Medicīnas koledžu.

Lielākā daļa  no projektu finansējuma tiks ieguldīta LU Akadēmiskā centra Zinātņu mājas būvniecībai un aprīkošanai, t.sk., ar modernām pētniecības iekārtām un aprīkojumu studiju programmu īstenošanai.

Zinātņu māja kļūs par mājvietu divām LU fakultātēm (Medicīnas fakultātei un Fizikas un matemātikas fakultātei) un sešiem LU institūtiem (Fizikas institūtam, Ģeodēzijas un ģeoinformātikas institūtam, Kardioloģijas un reģeneratīvās medicīnas institūtam, Atomfizikas un spektroskopijas institūtam, Materiālu mehānikas institūtam un Astronomijas institūtam) un gluži tāpat kā Dabas māja piedāvās studentiem un mācībspēkiem modernu un mūsdienu prasībām atbilstošu infrastruktūru gan studijām, gan zinātnei, gan pētniecībai.

Ēkā būs septiņi stāvi, 78 laboratorijas, 23 auditorijas un semināru telpas. Paredzēts, ka ēku ikdienā apdzīvos divi tūkstoši studentu un līdz pat 430 darbinieku.

Zinātņu mājas celtniecības darbus plānots pabeigt jau nākamā gada beigās, savukārt projektu īstenošanu pabeigt līdz 2019.gada rudenim . LU Akadēmiskais centrs būs viena no modernākajām studiju un pētniecības vietām Ziemeļeiropā, un tajā varēs iegūt augstākās kvalitātes starptautiski konkurētspējīgu izglītību.