Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Otrā no kreisās: Prorektors humanitāro un izglītības zinātņu jomā Ina Druviete, LU rektors Indriķis Muižnieks un Greifsvaldes Universitātes prorektore Katarīnas Rīdele.
Otrā no kreisās: Prorektors humanitāro un izglītības zinātņu jomā Ina Druviete, LU rektors Indriķis Muižnieks un Greifsvaldes Universitātes prorektore Katarīnas Rīdele.
Otrā no kreisās: Prorektors humanitāro un izglītības zinātņu jomā Ina Druviete, LU rektors Indriķis Muižnieks un Greifsvaldes Universitātes prorektore Katarīnas Rīdele. Centrā: LU SZF dekāns Juris Rozenvalds. Greifsvaldes Universitātes  delgācija un LU pārstāvji. LU rektors Indriķis Muižnieks un Greifsvaldes Universitātes prorektore Katarīnas Rīdele.
AKTUĀLI! Aprit 25 gadi kopš Latvijas Universitāte noslēgusi sadarbības līgumu ar Greifsvaldes Universitāti
Antra Sprēde, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
09.11.2017

Atzīmējot 25. gadadienu kopš Latvijas Universitātei (LU) un Ernsta Morica Arndta Greifsvaldes Universitātei ir sadarbības līgums, ceturtdien, 9. novembrī, Universitātē viesojās Greifsvaldes Universitātes pārstāvji. Cerot, ka nākamie 25 gadi būs tikpat veiksmīgi, LU rektors Indriķis Muižnieks un Greifsvaldes Universitātes delegācija prorektores Katarīnas Rīdeles (Katharina Riedel) vadībā pārsprieda jaunas sadarbības iespējas.

Vizīte LU Greifsvaldes Universitātes prorektorei K. Rīdelei bija kā sadarbības atjaunošana un iepazīšanās ar jauniem profesoriem. Kā lielāko notikumu 25 gadu laikā prorektore uzsvēra veiksmīgo studentu apmaiņu, jo arī Latvijas studenti studējuši Greifsvaldes Universitātē.

Zinādami, ka LU rektors I. Muižnieks ir biologs, Greifsvaldes Universitāte ir ieinteresēta pastiprināt sadarbību tieši dabaszinātnēs.

Vizītes laikā Greifsvaldes Universitātes delegācijai bija iespēja apmeklēt jauno Microsoft Inovāciju centru, kas K. Rīdeli ļoti iedvesmojis: “Mēs bijām pārsteigti par Baltijas valstu sasniegumiem un spējām digitalizācijā. Uzzinājām par dažādām drošības programmām un kā digitalizēt administrāciju. Tā ir lieta, ko mēs varētu mācīties no jums,” sacīja Greifsvaldes Universitātes prorektore.

Viena no ciešākajām sadarbībām Greifsvaldes Universitātei ir ar LU Sociālo zinātņu fakultāti. Katru gadu studenti dodas abpusējos apmaiņas braucienos uz universitātēm. Piemēram, pērn SZF studenti dekāna Jura Rozenvalda vadībā apmeklēja ne tikai Greifsvaldes Universitāti, bet arī Vācijas Kanclera biroju, kur satikās ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, kas kļuva par patīkamu pārdzīvojumu ne tikai Latvijas studentiem, bet arī Vācijas studentiem. Šajos apmaiņas braucienos studentu uzdevums ir izveidot grupas un diskutēt par tēmām, kas saistītas ar demokrātiju un prast savā diskusijā iesaistīt arī klausītājus.

“Tā ir laba pieredze, jo studenti nevis brauc atpūsties, bet reāli strādāt ar citu valstu studentiem,” norādīja J. Rozenvalds.

Arī nākamnedēļ SZF studenti dosies uz Vāciju un vēlāk Greifsvaldes universitātes studenti brauks uz Latvijas Universitāti, kur arī ieplānots apmeklēt Saeimu.

1992. gadā Latvijas Universitāte noslēdza sadarbības līgumu ar Greifsvaldes Universitāti un 25 gadu laikā veiksmīgi sadarbojusies tādās nozarēs kā vēsture, filozofija, politikas zinātne, ģermānsitika un ballistika, fizika un ekonomika.

Tāpat Greifsvaldes Universitāte piedāvā vairākas stipendijas un Universitātes studentiem un mācībspēkiem iespēja doties “Erasmus+” apmaiņas programmās.