Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Notiks LU profesora Valda Segliņa monogrāfijas “Hors. Valdnieku dievs” atvēršanas svētki
Aija Rozenšteine, LU Akadēmiskā apgāda direktore
08.11.2017

Piektdien, 10. novembrī, plkst. 15.00 Latvijas Universitātes Zinātņu un tehnikas vēstures muzeja zālē (Raiņa bulvārī 19, 415. telpā, 4. stāvā) notiks Valda Segliņa monogrāfija “Hors. Valdnieku dievs” atvēršanas svētki.

“Viens no pašiem varenākiem Senās Ēģiptes dieviem – Hors – nezinātājam šķiet vien pavisam parasts neliels piekūns. Hors ir Senās Ēģiptes simbols – vienotas valsts, ticības un valdnieka varas dievišķums apliecinājums, bet visbiežāk arī paša augstākā dieva iemiesojums uz zemes. Lai izprastu Hora tēlu, liela nozīme ir senajiem mītiem un leģendām. Šādu mītu un leģendu par Horu ir vairāki simti. No tām monogrāfijā iekļautas visraksturīgākās, satura ziņā – tādas, kas pilnīgāk atklāj dievu Horu un atbilstošo notikumu kontekstu. Tas varētu ļaut lasītājam iepazīt ne tikai konkrētu dievu un ar to saistītos notikumus, bet arī uzburt atbilstošā vēsturiskā laika dzīves ainas, kas nereti būs precīzākas nekā tās, kas lasāmas daudzos hrestomātiskos izklāstos,” uzsver grāmatas autors profesors Valdis Segliņš.

PASĀKUMA PROGRAMMĀ

  • LU Studentu teātra dalībnieks Juris Jurans lasīs fragmentus no mītiem un leģendām par Horu
  • Saruna par Horu, seno tekstu tulkojumiem un spēcīgu valsti
  • Apsveikuma vārdi.

Laipni aicināti visi interesenti.

Jauno grāmatu un citus LU Akadēmiskā apgāda izdevumus visizdevīgāk iegādāties grāmatu veikaliņā LU galvenajā ēkā Raiņa bulvārī 19. Par iespējām nopirkt mūsu grāmatas jautājiet Silvijai Siliņai, tel. 29447611, e-pasts: silvija.silina@lu.lv