Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

AKTUĀLI! Svinēsim valsts svētkus Latvijas Universitātē!
LU Komunikācijas un inovāciju departaments
17.11.2017

Sagaidot Latvijas valsts svētkus, Latvijas Universitāte (LU) aicina ikvienu pieminēt neatkarības cīnītājus un iedegt sirdī patriotisma liesmu, piedaloties LU rīkotajos valsts svētku pasākumos.

“Latvijas Universitāte ir viena no retajām universitātēm, kuras vārdā ir nevis pilsētas, bet valsts nosaukums. Jau no pašas dibināšanas LU savu attīstību un mērķus ir ļoti cieši saistījusi ar Latvijas valsts izaugsmi, tās kultūras, sabiedriskās dzīves un arī ekonomikas uzplaukumu. Tāpēc Latvijas valstij nozīmīgās gadskārtas LU vienmēr ir bijušas svarīgas - mūsu studenti ir gan piedalījušies Brīvības cīņās, kuru varoņus pieminējām Lāčplēša dienā, gan bijuši pirmo Latvijas nozīmīgāko politikas, ekonomikas un kultūras darbinieku vidū. Tāpēc neaizmirsīsim Universitātes tradīcijas, būsim lepni par Universitāti un mūsu valsti. Mēs esam vienoti mūsu ceļā uz simtgadi,” aicina LU rektors prof. Indriķis Muižnieks.

17. novembrī, dienu pirms Latvijas Republikas proklamēšanas 99. gadadienas, no plkst. 12.00 līdz 14.00 notiks tai veltīts svinīgs sarīkojums LU Mazajā aulā. Pasākuma programmā:

  • LU rektora profesora Indriķa Muižnieka uzruna;
  • Eiropas Savienības Tiesas tiesneša, jurista un politologa Egila Levita svinīgā lekcija “Sabiedrības pamatvērtības un valstiskuma nākotne – Latvijā, Eiropā, pasaulē”;
  • Latvijas Nacionālās operas un baleta solistes Kristīnes Gailītes muzikālais priekšnesums, koncertmeistare Ieva Dzērve.

Tāpat laikā no 8. līdz 18. novembrim ikviens LU galvenajā ēkā Raiņa bulvārī 19 var saņemt pie apģērba piespraužamas lentītes Latvijas valsts karoga krāsās.

Sarkanbaltsarkanās lentītes novembrī nēsājamas ar stūriem uz augšu, lai tās veidotu simbolisku burtu "V” (angl. victory - uzvara). Ar šo simbolu atzīmē pirms 98 gadiem - 1919. gada 11. novembrī – notikušo izšķirošo uzvaru pār Bermonta karaspēku.

LU aicina piespraust patriotisma simbolu - sarkanbaltsarkano lentīti - pie sava mēteļa atloka un vēl svētkus izbaudīt arī ikdienas steigā!