Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks viesojas Rīga TV24 raidījumā "Rampas Ugunīs".
Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks viesojas Rīga TV24 raidījumā "Rampas Ugunīs".

LU rektors Indriķis Muižnieks Rīga TV24: Prieks Universitātē strādāt ar talantīgiem un atbildīgiem cilvēkiem
LU Komunikācijas un inovāciju departaments
10.10.2017

Pirmdien, 9. oktobrī, Rīga TV24 raidījumā "Rampas Ugunīs" viesojās Latvijas Universitātes (LU) rektors Indriķis Muižnieks. Dzīvības zinātņu nozīme, LU pētnieku veikti būtiski atklājumi, Akadēmiskā centra Torņakalnā attīstība, darbs rektora amatā un darbs pētniecībā bija vien daži no raidījumā pārrunātajiem tematiem.

LU rektors sacīja, ka viņa pienākumu saraksts ir plašs. Tos veikt palīdz spēcīga komanda ar daudziem atbildīgiem un talantīgiem cilvēkiem. Tāpat viņš arī norādīja, ka ikdienā jāpieņem dažādi sarežģīti lēmumi, piemēram, viens no pēdējiem - kā izveidot LU Akadēmiskā centra attīstības programmu tādu, lai tā būtu spējīga paveikt visus tai uzticētos daudzpusīgos pienākumus.

“Lai piesaistītu Universitātei ambiciozus cilvēkus, arī pašai Universitātei jābūt ambiciozai. Ja varam pierādīt, ka esam starptautiski nozīmīgi, ka pie mums mācās un strādā ambiciozi cilvēki medicīnā, fizikā, literatūrā un citās nozarēs, tad noteikti arī citi ap šādu centru pulcēsies,” raidījumā uzsvēra LU rektors I. Muižnieks.

Viņš arīdzan piebilda – lai vairotu izcilību, kārtībā jābūt visai izglītības sistēmai - ne tikai universitātei, bet arī pamatskolai un vidusskolai -, kā arī jābūt vairāk cilvēkiem, kas rada jaunas darba vietas un strādā sabiedrības organizēšanas un vadīšanas jomā.

“Raugoties uz jebkuru zinātnisku laboratoriju, katrs pats par sevi speciālists ir ļoti labs un talantīgs, bet ekonomikas produktivitātē un zinātnisko publikāciju skaitā kaut kas tomēr nevelk, un te Universitātei daudz vēl būtu jāstrādā,” turpināja I. Muižnieks.

Visu sarunu iespējams skatīties šeit.