Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Aicinām izmēģināt izdevniecību De Gruyter un Bloomsbury e-resursus
LU Bibliotēka
10.10.2017

LU Bibliotēka sadarbībā ar Kultūras informācijas sistēmu centru līdz 30.oktobrim piedāvā izmēģināt vairākus e-resursus humanitārajās, sociālajās un eksaktajās zinātnēs.

Bloomsbury Drama Online  – digitālā platforma, kurā ir plaši un daudzveidīgi informācijas resursi dramaturģijas pētniecībai un studijām. Resurss nodrošina pilnteksta piekļuvi vairāk nekā 1000 lugām, vairākiem simtiem dažādu uzziņu, kritikas darbiem un anotācijām. Interesentiem ir iespēja lasīt lugu tekstus, klausīties materiālus audio un video formātā.

De Gruyter Nano Online – datubāze nanozinātnē un nanotehnoloģijās nodrošina vieglu piekļuvi visu šīs jomas disciplīnu pētniecības rezultātiem, ieskaitot fiziku, ķīmiju, materiālzinātni, inženierzinātni un medicīnu. Datubāzē ir vairāk nekā 1900 ierakstu: nodaļas no 14 grāmatām, raksti no 55 De Gruyter žurnāliem, raksti no Open Access žurnāliem. Ikgadējie 250 ierakstu atjauninājumi nodrošina jaunākos pētījumu rezultātus. Rūpīgi izvēlēta klasifikācijas sistēma, plašas meklēšanas un sasaistes iespējas ātri palīdz atrast nepieciešamo informāciju.

De Guyter Treasaury of Linguistic Maps pieejamas vairāk nekā 8000 augstas izšķirtspējas lingvistiskas kartes no De Gruyter arhīviem. Ērta meklēšana pēc visdažādākajiem atslēgas vārdiem un to kombinācijām, kā arī pieejama iespēja izdrukāt meklēšanas rezultātus.

De Gruyter Leipziger Kommentar StGB Online sniedz visaptverošāko informāciju par Vācijas krimināltiesībām. Plašais materiālu klāsts aptver informāciju, sākot no vēsturiskās izcelsmes un diskusijām par reformu, līdz salīdzinošai analīzei un ar to saistīto tiesību jomu apspriešanai – palīdzot atbildēt uz neskaidrajiem jautājumiem, kas nav ietverti konkurējošos darbos. 

De Gruyter Bibliotheca Teubneriana Latina (BTL) Online pieejami visi latīņu teksti, kas publicēti Bibliotheca Teubneriana – gan antīkie, gan viduslaiku. Datubāze ietver vairāk nekā 13 miljonus vārdu formas, iespējams veikt dažādus meklējumus. 

De Gruyter Thesaurus Linguae Latinae (TLL) Online ir lielākā un nozīmīgākā latīņu valodas vārdnīca pasaulē. Plašie un detalizētie enciklopēdiskās vārdnīcas ieraksti aptver laiku līdz mūsu ēras 600 gadiem.

De Gruyter Enzyklopädie des Märchens Online ir nozīmīga enciklopēdija par tautas mutvārdu daiļradi, iever aptuveni 4000 rakstus par tās žanriem, tēmām un motīviem, kā arī iepazīstina ar dažādu valstu un reģionu folkloru, nozīmīgākajiem pētniekiem un krājējiem.

Datubāzes pieejamas līdz 2017.gada 30.oktobrim tikai LU (Lanet) datortīklā:

Aicinām izmantot šo iespēju un gaidīsim Jūsu viedokli! 

Atsauksmes par izmēģinājuma pieejas e-resursu, lūdzu, sūtiet uz e-pasta adresi info-bibl@lu.lv, vai arī izsakiet savu viedokli šeit. Jūsu atsauksmes palīdzēs novērtēt e-resursa nepieciešamību.