Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Jauno fiziķu skola aicina apmeklēt nodarbības Fizikas un matemātikas fakultātē

12.09.2017

Jauno Fiziķu skola (JFS) ir mācību gada periodā notiekošas bezmaksas fizikas nodarbības vidusskolēniem. Populārzinātniskās lekcijās, praktiskajā darbā un padziļinātajā lekcijā ik mēnesi tiek apskatīta kāda noteikta fizikas tēma. JFS mērķis nav sausi mācīt fiziku - tas ir iemācīt pēc iespējas vairāk pēc iespējas interesantākā veidā! Turklāt apskatītās tēmas ir ārpus skolas tematikas. Nodarbības var apmeklēt jebkurš, kuru interesē uzzināt ko jaunu!

Nodarbības notiek reizi mēnesī, sestdienās no septembra līdz maijam. Nodarbības ilgums ir aptuveni piecas stundas, un tā sastāv no vairākām daļām, starp kurām ir paredzētas nelielas atpūtas pauzes. Pirmā 8. sezonas nodarbība notiks jau 16. septembrī, Fizikas un matemātikas fakultātē (Zeļļu ielā 25).

Pirmajā daļā, izmantojot dažādus demonstrējumus un uzskates materiālus, populārzinātniskā veidā tiek pasniegta attiecīgās nodarbības tēma. Otrajā daļā ir praktiskie darbi, kuros dalībnieki studentu un pasniedzēju pavadībā var paši darboties ar dažādiem fizikas eksperimentiem, novērojot un analizējot fizikālos procesus. Trešajā daļā seko padziļināts tēmas izklāsts, izmantojot dažādus matemātikas un fizikas likumus.

Gada garumā notiek arī sacensības, kurās piedalās skolu komandas par labāko jauno fiziķu godu un balvām - ikgadējais Skolu Kauss. Lai gan nodarbības galvenokārt ir domātas vidusskolēniem, laipni aicināti arī pamatskolas skolēni un fizikas skolotāji , kuriem ir interese uzzināt vairāk par dažādām ar fiziku saistītām tēmām.

Tajās nedēļas nogalēs, kurās nenotiek Jauno Fiziķu Skolas Rīgas nodarbības, mūs var sastapt arī citās Latvijas pilsētās - nodarbības notiek arī lielākajās Latvijas reģionu skolās!

Esam aktīvi arī ārpus savām ierastajām nodarbībām - veidojam fizikas darbnīcas pilsētu svētkos un festivālos, esam piedalījušies fizikas konkursā "eXperiments", sadarbojušies ar Ziedoņa muzeju, rādījuši šovu "Ghetto Games", izklaidējot gan jaunus, gan vecus! Ja gribi, lai parādām kaut ko interesantu un saistītu ar fiziku, tad mums noteikti atradīsies labs risinājums!

Informāciju par nodarbībām, arhīvu ar nodarbību materiāliem, pieteikšanās anketu un citu noderīgu informāciju meklē www.jfs.lu.lv !