Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju departaments.
Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju departaments.
Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju departaments. Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju departaments. Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju departaments.
AKTUĀLI! Hanjangas Universitāte vēlas veidot sadarbību ar LU fizikas un korejiešu valodas studijās
Antra Sprēde, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
08.09.2017

Ceturtdien, 7. septembrī, Latvijas Universitātē (LU) viesojās Hanjangas Universitātes (Dienvidkoreja) delegācija Universitātes prezidenta Janga Mo Lī (Young Moo Lee) vadībā. Viesošanās laikā universitātes sprieda par sadarbības iespējām tehnoloģiju un korejiešu valodu studijās.

Hanjangas Universitāte ir ieinteresēta studentu un profesoru apmaiņā un dažādos pētījumos. Viens no sadarbības virzieniem, par ko interesējās Hanjangas Universitāte, ir korejiešu valodas un kultūras reģionu studijas.  

“Vizīte ir nozīmīga ar to, ka Hanjangas Universitāte ir viena no vadošajām Korejas universitātēm. Ņemot vērā, ka tā ir cēlusies kā tehnoloģiju universitāte, tad LU varētu veidot sadarbību cietvielu fizikā, materiālzinātnē, fizikālās ķīmijas un ķīmiskās fizikas virzienos,” pēc tikšanās sacīja LU rektors profesors Indriķis Muižnieks.

Hanjangas Universitāte arī piedāvāja LU studentiem piedalīties Starptautiskajā vasaras skolā, kas šogad pulcēja 2000 dalībniekus no 54 valstīm. Tā būtu ļoti interesanta iespēja mūsu studentiem un pasniedzējiem, uzskata LU ārlietu vadītāja Alīne Gržibovska.

Pašreiz Korejas studenti ir vairāk ieinteresēti studēt Latvijā, nekā LU studenti Korejā, atzina A. Gržibovska, tomēr interese no latviešu puses ir ne tikai tiem studentiem, kas studē korejiešu valodu un kultūru, bet arī citas nozares, piemēram, ekonomiku.

Hanjangas Universitātes delegācija arī apmeklēja Dabas māju Torņakalnā un atzinīgi novērtēja tās infrastruktūru un Latvijas zaļumu.

Hanjangas Universitāte ir privātā pētniecības universitāte Dienvidkorejā. Universitātei pieder divi kampusi – galvenais atrodas Seulā un otrs Ansanā, kas ir viens no lielākajiem rūpniecības kompleksiem Korejā. Universitāte dibināta 1939. gadā, kad valstī izveidoja pirmo inženierzinātņu institūtu (DongA Engineering Institute). Tā ir arī dibināta kā pirmā arhitektūras un inženiertehniskā skola.

Hanjangas Universitātei ir 300 000 liels absolventu tīkls. 2017. gadā QS pasaules universitāšu reitingā Hanjangas Universitāte ierindojās 155. vietā, bet Āzijas inovatīvāko augstskolu reitingā – 10. vietā.

Hanjangas Universitātei ir 735 sadarbības augstskolas 74 valstīs, tajā skaitā sadarbība ar Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtu un Kembridžas Universitāti un šogad Universitāte kļuva par LU sadarbības augstskolu.