Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

AKTUĀLI! Latvijas Universitāte piedāvā tuvāk iepazīt Indijas un Tālo Austrumu kultūras
Agita Baltgalve
07.09.2017

7.-16. septembrī LU Indijas studiju un kultūras centrs aicina visus uz Atvērto durvju dienām. Interesentiem būs iespēja bez maksas izmēģināt jogu, meditāciju, deju un dažādus mūzikas ritmus, baudīt indiešu klasiskās mūzikas un dejas šedevrus, iepazīties ar Irānas mūzikas instrumentiem, Himalaju gongiem un tibetiešu skanošajiem traukiem, kā arī piedalīties starptautiskā zinātniskā seminārā par budisma tēmām.

Starptautiskais seminārs “Dharma – mirdzošs garīgās un intelektuālās iedvesmas avots” notiks 11. septembrī plkst. 12.45-16.45 LU Mazajā aulā. Tajā piedalīsies gan budisma skolotāji Khenčens Končogs Gjalcens un Geše Thubtens Vangčens, gan arī vairāku valstu zinātnieki – prof. Merts Lānemets no Igaunijas, dr. Villiams Karelis no ASV, prof. Vladimirs Korobovs no Lietuvas un citi budisma pētnieki. Muzikālu priekšnesumu sniegs Himalaju gongu un skanošo trauku meistars Govinda Tivari. Seminārs veltīts ievērojamā 12.-13. gadsimta budisma meistara Džigtena Sumgona 800 gadu atceres jubilejai un tekstu tulkošanas pētījumiem.

Visi tiek laipni aicināti. Ieeja brīva. Piedāvājot dziļāk iepazīt budismu, šis seminārs raisa īpašu interesi arī kontekstā ar mēneša beigām, 23.-25. septembrī paredzēto Viņa Svētības XIV Dalailamas viesošanos Latvijā.

Atvērto durvju dienās būs iespēja arī iepazīties ar Indijas studiju un kultūras centra pasniedzējiem, dzirdēt viņu stāstus par Austrumu kultūrām un valodām, kā arī par  pieredzēto Indijā, Vjetnamā, Ķīnā, Burjatijā un Mongolijā. Tie, kam būs nopietnāka interese, varēs pieteikties uz mācību kursiem. LU Indijas studiju un kultūras centrs piedāvā gan Austrumu valodu (sanskrita, kā arī hindi, bengāļu un persiešu (farsi) valodas), gan indiešu filosofijas, Zīda ceļa vēstures, jogas tradīciju un prakses, Indijas mūzikas un indiešu dejas studijas.

Plašāka informācija: indija@lu.lv, 24821433, www.luindija.lv. Pasākumi notiks gan LU Mazajā aulā, gan Indijas studiju un kultūras centra telpās Rīgā, Baznīcas ielā 5 (sētas māja, 2. stāvs). Detalizēta programma pielikumā.