Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

AKTUĀLI! "Aristotelis 2017" uzstāsies arī Singapūras Satīns un Carnival Youth
LU Komunikācijas un inovāciju departaments
02.09.2017

Jau šīs nedēļas nogalē – 3. septembrī – notiks Latvijas Universitātes (LU) lielākie un gaidītākie jauno studentu svētki “Aristotelis 2017”. Svētki notiks jau 51. reizi, un ikviens aicināts kopā ar jaunajiem studentiem svinēt pievienošanos kuplajam studentu pulkam, nakti pirms lekcijām pavadot studiju biedru kompānijā Latvijā labi pazīstamu mūziķu pavadībā.

““Aristotelis” ir tradīcijām bagāts pasākums, kas jaunos studentus iesvēta studenta dzīvē – tas vienmēr notiek svētdienā, vienmēr līdz pirmajam transportam un vienmēr dienu pirms lekcijām. Katram studentam vismaz reizi mūžā šajā pasākumā ir jābūt – pirmkursniekiem tā ir iespēja sajust studenta dzīvi, bet citiem – iespēja būt kopā ar studiju biedriem un vaigā redzēt visu fakultāšu studentus, kas studenta dzīvē negadās bieži,” pasākumu raksturo LU Studentu Padomes priekšsēdētāja Signe Skutele.

 

Sākums Doma laukumā

“Aristotelis 2017” plkst. 19 tradicionāli sāksies Doma laukumā. Ar svinīgām uzrunām pacilājošā atmosfērā atklāts tiks jaunais studiju gads. Jaunie studenti pirmo reizi tiksies ar pašu Aristoteli, LU rektoru, fakultāšu dekāniem un studentu un studenšu korporācijām, kā arī savas fakultātes vārdā cīnīsies par skaļākās, spēcīgākās un atjautīgākās titulu.

Jautrība gan sāksies vēl pirms tam – lai sagatavotos svētkiem, katras fakultātes studējošo pašpārvalde plāno kopīgi iesildīties šiem svētkiem un iepazīt savas fakultātes studentus, simboliku un tradīcijas fakultātes „Pirmsaristotelī”. “Pirmsaristotelī” tiks sagatavots arī gana interesants maršruts, kā līdz oficiālajai svinību vietai nokļūt. Katrai fakultātei plāns ir cits – iepriekš, piemēram, Fizikas un matemātikas fakultāte ceļu ar kājām mēroja pāri Akmens tiltam, bet Juridiskā fakultāte Doma laukumā nokļuva pēc viesošanās vairākās juristu iestādēs. Kas paredzēts šogad – lai paliek pārsteigums.

 

Būs arī fakultāšu priekšnesumi

Fakultātēm dots uzdevums sagatavot pēc iespējas krāšņākus priekšnesumus, tā pierādot sava radošā gara pārākumu par citām. Patriotiski saukļi un plakāti ir obligāti, bet izpausties var arī vēl radošāk. Iedvesmai, piemēram, Vēstures un filozofijas fakultāte reiz rādījusi bruņinieku cīņas, bet Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte tradicionāli Doma laukumā ienes laivā sēdošu meiteni.

Nerimstoša tradīcija ir fakultāšu karogu zagšana. Uzreiz jau jābrīdina, ka savi karogi jāuzmana no Fizikas un matemātikas fakultātes un Sociālo zinātņu fakultātes – pretējā gadījumā jaunajā semestrī nāksies iet izpirkt gan savu karogu, gan arī aptraipīto godu.

„Aristoteļa” oficiālās daļas beigas tiks iezīmētas, studentiem dodoties lāpu gājienā. Šogad tas vedīs gar Rīgas pili, Saeimu un Izglītības un zinātnes ministriju. Gājienu vadīs LU rektors, prorektori, dekāni, administrācijas un departamentu pārstāvji, visiem ar lielu lepnumu rādot, kādi tad izskatās Latvijas jaunie dažādu jomu speciālisti.

 

Balle līdz pat pieciem rītā

Gājiens noslēgsies pie LU galvenās ēkas Raiņa bulvārī  19, kur sāksies pasākuma otrā – neformālā daļa. Tajā jaunie studenti uz savas ādas izbaudīs īsto studenta dzīvi, bezrūpīgi atstājot aiz muguras vasaru līdz ar studenta zvēresta došanu rektoram tieši pusnaktī.

Uz divām skatuvēm studentus “Aristotelī 2017” priecēs tādi mūziķi kā “Careless afterlife”, “Day One”, “Matek”, kā arī LU jauno mūzikas grupu konkursa "Hadrons’17" uzvarētāji “The Creek”, “Bloody Heels”, ļoti gaidītie “Singapūras satīns”. Bet neilgi pēc diviem naktī LU Lielajā aulā uzstāsies grupa “Carnival Youth”. Tāpat spēlēs arī Radio NABA dīdžeji. Papildu mūziķiem visa Universitātes lielā māja būs piepildīta ar studentiskām aktivitātēm, konkursiem un notikumiem, kas pirmo nakti LU padarīs neaizmirstamu.  

"Mūsu plāns bija muzikālo programmu veidot tādu, lai katrs tajā varētu atrast ko savu - lai interesanta tā būtu visiem klausītājiem no visām fakultātēm un visi justos piederīgi, motivēti nākt un pavadīt laiku kopā," stāsta LU Studentu padomes projektu koordinatore Brenda Beķere.

Uz svētku otro daļu biļetes iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā LU Studentu padomes birojā, Raiņa bulvārī 19, 144. kab. Vairāk informācijas pasākuma mājas lapā.