Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Dāvis Dūda.
Foto: Latvijas džudo federācija
Dāvis Dūda. Foto: Latvijas džudo federācija

SPORTS Džudists Dāvis Dūda izvēlas duālo karjeru – studēt un sportot Latvijas Universitātē
Latvijas Džudo federācija
17.08.2017

Latvijas džudists Dāvis Dūda, kurš šovasar Eiropas studentu čempionātā izcīnīja 3.vietu, nedēļas nogalē gaidāmās Pasaules Universiādes atklāšanas ceremonijā nesīs Latvijas karogu. Aizvien vairāk jaunie un talantīgie sportisti izvēlas duālās karjeras ceļu, proti, studēt un sportot, turklāt viena no aktīvākajām šādas iespējas piedāvātājām ir Latvijas Universitāte.

Latvijas Universitāte ir vienīgā tradicionālā tipa universitāte Latvijā, kur jauniešiem ir iespēja studēt kādā no daudzajām un dažādajām studiju programmām. To ļoti novērtē arī sportisti, kas profesionālo sportu nolēmuši apvienot ar augstākās izglītības iegūšanu,  tādā veidā izvēloties mūsdienās aizvien lielāku popularitāti iemantojošo attīstības veidu kā duālā karjera. Daudz dzirdēts par LU komandu sporta veidu sasniegumiem, taču tādas pašas iespējas ir arī individuālo disciplīnu sportistiem kā, piemēram, džudo cīkstoņiem.

Valsts atbalsts sportistus-studentus sasniedz stipendiju veidā ar Latvijas Sporta Federāciju padomes (LSFP) starpniecību,  taču arī vairākas augstskolas budžetu sadalījumos cenšas paredzēt līdzekļus duālās karjeras īstenotāju atbalstam. Latvijas Universitātes sports, neskatoties uz ekonomiskās situācijas nestabilitāti, gadu no gada turpina attīstīt iespēju jauniešiem nodarboties ar augstākā līmeņa sportu, paralēli bez maksas iegūstot augstāko izglītību. Augstu sasniegumu sportisti-studenti valsts lielākajā augstskolā ir daudz – kā komandu sporta spēlēs, tā arī Olimpiskajās individuālajās disciplīnās. Lai sportists varētu pretendēt uz atbalstu, pirms mācību uzsākšanas ar savu vai federācijas iniciatīvu ir jādodas pie Latvijas Universitātes sporta vadības, kas iespēju robežās cenšas rast atbalsta risinājumu. Šādu ceļu izvēlējās arī vairāki džudo cīkstoņi, no kuriem viens no šī brīža zināmākajiem ir Dāvis Dūda.

Džudo kā sporta veids Latvijā turpina vairot popularitāti un tas atspoguļojas arī studentu rindās – šobrīd Latvijas Universitātē ir četri aktīvi džudo cīkstoņi, kas ir Latvijas izlases dalībnieki, vēl virknei esot zemāku sasniegumu sportistiem. Dāvis Dūda ir LU 2.kursa students, kurš jau šī gada pirmajos mēnešos ieņēmis godalgotas vietas Latvijas Universiādē, SELL spēlēs, kā arī regulāri popularizē LU vārdu džudistu rindās. Taču neapšaubāmi augstākais sasniegums minams bronzas godalga Eiropas studentu čempionātā, kas aizvadītajā mēnesī risinājās Portugāles pilsētā Koimbrā, kas vēl plašāk lika izskanēt Latvijas Universitātes vārdam Eiropā.

Lieki piebilst, ka Dāvis Dūda, pateicoties sportistu atbalstam, Latvijas Universitātē studē bez maksas, kas ir kā neatsverams atbalsts ikvienam augsta līmeņa sasniegumu sportistam. Turklāt studēšana pavērusi sportistam iespēju vēl vienam vērienīgam dzīves piedzīvojumam – šīs nedēļas nogalē startēt pasaules Universiādē, kas risināsies Taivānā no 17. līdz 31. augustam, turklāt Dāvim uzticēta Latvijas karoga nešana oficiālajā atklāšanas ceremonijā. Dāvis ir talantīgs sportists un pamatotas cerības, ka dalība pasaules Universiādē būs kā vēl viens sekmīgs atspēriena punkts piepildīt mērķi par tikšanu uz Tokijas Olimpiskajām spēlēm 2020.gadā.

Dāvja Dūdas stāsts ir viens no daudziem, kādus piedzīvo Latvijas Universitātē studējušie sportisti. Jā arī tu vēlies pretendēt uz augstu sasniegumu atbalstu no LU Sporta servisa centra, raksti savu pieteikumu uz sports@lu.lv, norādot plašāku informāciju par sevi un līdzšinējiem sasniegumiem.