Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Rīgas vasaras skolas dalībnieki aicina uz sešu dokumentālu īsfilmu pirmizrādēm
Kaspars Rūklis, Rīgas vasaras skolas vadītājs
11.08.2017

Sestdien, 12. augustā, ar sešu starptautisko studentu veidotu dokumentālu īsfilmu pasaules pirmizrādēm par dažādiem mediju un informācijas pratības aspektiem Latvijā noslēgsies Rīgas vasaras skola 2017. Ikviens, īpaši cilvēki, kam interesē Latvijas mediju vide, ir laipni aicināts uz pirmizrādēm vasaras skolas noslēgumā 12. augustā plkst. 19:00 Gētes Institūtā Rīgā. Ieeja uz filmu pirmizrādēm ir bez maksas.

Pasākumā studentu komandas pastāstīs par savām īsfilmām un pieredzi veidojot filmas un tiekoties ar ekspertiem no organizācijām, kas piekrita studentiem palīdzēt projekta īstenošanā, piemēram, Baltijas Mediju izcilības centrs, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, interaktīvais medijs “Latvijas Vesti”, Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs “Re:Baltica”, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs, Draugiem.lv un citi.

20 vasaras skolas dalībnieki šogad pārstāv 12 valstis – Austriju, Igauniju, Vāciju, Franciju, Ungāriju, Itāliju, Indiju, Kazahstānu, Latviju, Poliju, Krieviju un Apvienoto Karalisti. Vasaras skola norisinās no 1. līdz 13. augustam. Paralēli lekcijām, darbnīcām, kultūras un socializēšanās pasākumiem studenti veido dokumentālas īsfilmas un dokumentālus sižetus.

Rīgas vasaras skolu šogad jau septīto gadu pēc kārtas rīko Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas studiju nodaļa. Rīgas vasaras skolas projekta vadītājs ir Kaspars Rūklis. Šogad vasaras skolu atbalsta arī Gētes institūts Rīgā, Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienests, “Live Rīga”, “Bite”, “Cannelle” un citi partneri.

Papildu informācija, foto un video: www.rigasummerschool.eu vai Riga Summer School Facebook profils

Īss filmu un to radošo komandu pieteikums

FaceART

Filma diskutē par mediju ietekmi mākslā, izmantojot Galerijas “RIGA ART-SKY ART” piemēru. Vai mediji un māksla iet roku rokā? Kādā veidā sociālie mediji ietekmē māksliniekus? Kā mākslinieki sevi reklamē un komunicē ar klientiem? Šī īsfilma atspoguļo iespējas un izaicinājumus, kādus mediji rada diviem Latvijas māksliniekiem, kuriem pieder veiksmīgi strādājoša galerija pašā Rīgas centrā.

Īsfilmu Rīgas vasaras skolas laikā veidojuši:

Elīza Bērziņa, Latvija

Mariann Jüriorg, Igaunija

Jessica Kalus, Vācija

Linda Ughi, Itālija

 

BIBLIOTEKĀRE

Dokumentālā filma atspoguļo bibliotekāres Evas Ausējas darbu, kura par bibliotekāri strādā jau 13 gadus. Gadu gaitā viņa ir novērojusi ne tikai kā mainās bibliotekāra loma, bet arī mediju literatūras nepieciešamību digitālajā pasaulē. Eva uzskata, ka tuvākajā nākotnē bibliotekāra darbs piedzīvos dramatiskus izaicinājumus.

Īsfilmu Rīgas vasaras skolas laikā veidojuši:

Elena Zimmer-Bashir, Vācija
Shivashish Wali, Indija
Yulia Kazakova, Krievija

 

BURBUĻA DEMOKRĀTIJA

Reiz sensenos laikos uz internetu skatījās kā uz atbrīvošanas iespēju, iespēju dzīvot brīvā pasaulē. Meklē to, ko vēlies, ļauj vaļu ziņkārei, atklāj ko jaunu. Tomēr, liela daļa cilvēku nezina, ka tādi sociālie tīkli kā Facebook un meklētāji kā Google, šo brīvību ierobežo. Aiz katra soļa, kas tiek izdarīts šajās platformās, strādā algoritms, kas filtrē rezultātus, lai nākotnē piedāvātu lietotājam reklāmas, balstoties uz to, kas tiek meklēts, kāds saturs lietotājam patīk un ar kādu saturu tas dalās. Šādi lietotājam tiek veidota ērta vide, kurā viņš vai viņa var justies kā savā komforta zonā jeb šis “filtrētais burbulis” var tik uzskatīts kā drauds demokrātijai. Tikai vien daļa ir publiska, pašu idejas tiek nepārtraukti apstiprinātas un polarizējot viedokļus tiek stiprinātas. Kā mēs varam izvairīties no demokrātijas burbuļa?

Īsfilmu Rīgas vasaras skolas laikā veidojuši:

Riga Summer School 2017 film by:

Rebecca Scheffauer, Austrija
Annabel Bursy, Vācija
Italo Vazzana, Itālija

 

SADALĪTI

Filma pēta vispārējo plaisu un digitālo sadalījumu Latvijas sabiedrībā. Sadalījumu izprovocē straujā tehnoloģiju attīstība, kas noved līdz sociālai un ekonomiskai izolācijai, un nostāda šķēršļus starp paaudzēm.

Īsfilmu Rīgas vasaras skolas laikā veidojuši:

Rumena Ivanova,  Bulgārija

Aileen Barz,  Vācija 

Julia Freymark, Vācija 

 

ŠĀ VAI TĀ

Dokumentālā īsfilma seko jaunai sievietei labu ziņu un vispārīgo jautājumu atbilžu meklējumos: kā identificēt kvalitatīvu žurnālistiku? Kā daudzi jauni cilvēki, arī viņa ziņas iegūst internetā, bet nu viņa sāk prātot par šo ziņu kvalitāti. Šā vai tā, viņa ir mediju daļa un meklētā atbildība un uzticamas informācijas identificēšana ir viņas rokās. Filmējot no teicēja perspektīvas, skatītājs kļūst par filmas varoni, tādējādi skatītājam atrodoties pēc iespējas tuvāk sižetam.

Īsfilmu Rīgas vasaras skolas laikā veidojuši:

Bertalan Egry, Ungārija

Katharina Gasser, Itālija

Henrike Rau, Vācija

Sophie Warmbrunn, Vācija

 

SADALOŠĀS ROBEŽAS: KRIEVVALODĪGIE MEDIJI LATVIJĀ

Latvijas sabiedrība ir sadalīta divās informācijas telpās – latviešu valodā, un krievu valodā runājošajā. Īsfilmā tiek pētīta krievvalodīgo mediju loma Latvijā. Kur rodas konflikti? Kāda ir ietekme Krievijas medijiem? Kā pārvarēt šo sadalījumu? Šie ir jautājumi, kuri tiek uzdoti filmas laikā, un uz kuriem tā cenšas rast atbildes.

Īsfilmu Rīgas vasaras skolas laikā veidojuši:

Othmara Glas, Vācija

Altynay Tuganbekova, Kazahstāna

Rory Jackson, Apvienotā Karaliste