Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Rīgas vasaras skolas rīkotāju komanda
Rīgas vasaras skolas rīkotāju komanda

Rīgas vasaras skolas 2017 temats būs mediju un informācijas pratība
Kaspars Rūklis, Rīgas vasaras skolas projekta vadītājs
31.07.2017

Rīt Rīgā ieradīsies studenti no 12 valstīm, lai piedalītos Rīgas vasaras skolā – starptautiskā praktiskā īsfilmu veidošanas programmā žurnālistikas, mediju un filmu studentiem, ko rīko Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes (LU SZF) Komunikācijas studiju nodaļa. Šogad vasaras skolas temats būs mediju un informācijas pratība.

Septītajā Rīgas vasaras skolā studenti piedalīsies lekcijās un praktiskās nodarbībās par dažādiem mediju un informācijpratības aspektiem, kā arī nelielās radošās komandās pētīs un veidos īsfilmas par dažādām informācijas un mediju pratības iniciatīvām Latvijā. Eksperti no vairākām Latvijas organizācijām, piemēram, Latvijas Radio, Radio Pieci, Baltijas mediju izcilības centra, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Kultūras ministrijas, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra, Draugiem.lv un citām, ir piekrituši palīdzēt studentiem video veidošanā.

Vasaras skolas laikā studentiem lekcijas un nodarbības vadīs LU SZF Komunikācijas studiju nodaļas mācībspēki - Guna Spurava, Līva Brice, Marita Zitmane un Laura Ardava. Pieaicināti arī neatkarīgie eksperti - Dmitrijs Ščegoļevs un Pēteris Sudakovs -, kuri vadīs īsfilmu veidošanas meistarklases un palīdzēs studentiem īsfilmu veidošanā, kuru pirmizrādes notiks vasaras skolas noslēgumā š. g. 12. augustā plkst. 19 Gētes Institūtā Rīgā. Ieeja pasākumā ir bezmaksas, un aicināts ir ikviens interesents!

Šogad Rīgas vasaras skolā piedalīsies studenti no Austrijas, Itālijas, Vācijas, Krievijas, Francijas, Ungārijas, Igaunijas, Ķīnas, Nepālas, Polijas, Apvienotās Karalistes un Latvijas.

Paralēli lekcijām un praktiskajām nodarbībām studentiem būs arī bagātīga kultūras un socializēšanās programma. Pirmais vasaras skolas pasākums – atklāšanas pikniks – notiks LU Botāniskajā dārzā 1. augustā.

Rīgas vasaras skola notiks Rīgā no 1. līdz 13. augustam. To rīko LU studentu, darbinieku un pasniedzēju komanda. Vasaras skolu atbalsta Gētes Institūts Rīgā, Vācijas Akadēmiskais apmaiņas dienests, Live Rīga, Bite un citi sadarbības partneri.

Plašāka informācija, fotogrāfijas, video šeit.

 

Mediju kontaktiem:

Kaspars Rūklis

Rīgas vasaras skolas projekta vadītājs

E-pasts: Kaspars.Ruklis@gmail.com

Mob. 29405048