Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
© Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments
© Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments

Izziņoti studētgribētāju uzņemšanas pirmās kārtas rezultāti
LU Komunikācijas un Inovāciju departaments
14.07.2017

Piektdien, 14. jūlijā, izziņoti studētgribētāju uzņemšanas pirmās kārtas rezultāti Latvijas augstskolās. Pēc pirmās kārtas vietas Latvijas Universitātes (LU) studiju programmās šogad ieguvuši 2828 reflektanti – 1661 izturējis konkursu pirmajā prioritātē, bet 1167 zemākā prioritātē.

Skaitlis ir par dažiem desmitiem mazāks nekā pērn, taču, kā norādīja Studentu servisa departamenta direktors Jānis Saulītis, rezultāti kopumā ir labi. “Jāņem vērā faktu, ka šogad joprojām bija vidējās izglītības absolventu skaita kritums, turklāt pietiekoši ievērojams – aptuveni 6%,” atzina J. Saulītis.

“Pieredze arī rāda, ka pēc pirmās kārtas aptuveni 15% studētgribētāju līdz studiju uzsākšanas periodam pazūd, bet kādi 5% iekļūst citās augstskolās, kas nav Vienotajā uzņemšanās sistēmā, attiecīgi atbrīvojot vietas uz otro kārtu,” turpina departamenta direktors.

Par rīcību pēc pirmās kārtas

Pēc konkursa pirmās kārtas rezultātu uzzināšanas reflektantam jāizlemj, vai viņš vēlas turpināt piedalīties konkursā uz pieteikumā norādītajām studiju programmām vai nevēlas pretendēt uz studijām nevienā no studiju programmām. Konkursa pirmajā kārtā studiju vietu reflektants iegūs tādā gadījumā, ja šī studiju vieta konkursa rezultātā tiks apstiprināta viņa pirmajā prioritātē.

Pretendentiem, kuri ieguvuši studiju vietu konkursa 1. kārtā (konkursa rezultātā apstiprināta studiju vieta pieteikuma 1. prioritātē), reģistrācija un līguma slēgšana notiek fakultātēs no 17. līdz 18. jūlijam.

Šeit pieejamas fakultāšu adreses un darba laiki 17. un 18. jūlijā.

Ja konkursa rezultātā neapstiprināsies pirmā prioritāte, tad konkursa 1. kārtā studiju vietu reflektants neiegūst. Tādā gadījumā studiju vietu var iegūt konkursa otrajā kārtā. Otrās kārtas rezultāti tiek aprēķināti un publicēti 18. jūlijā.