Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

AKTUĀLI! Latvijas Universitāte vienotajā uzņemšanā saņēmusi visvairāk studētgribētāju pieteikumu
Antra Sprēde, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
12.07.2017

Otrdien, 11. jūlijā, noslēdzās elektroniskā pieteikumu iesniegšana un pieteikumu apstiprināšana klātienē Latvijas Universitātē (LU) un citās Latvijas augstskolās. LU ir saņēmusi visvairāk studētgribētāju pieteikumu, liecina portālā www.latvija.lv apkopotā informācija.

LU saņēmusi 14055 studētgribētāju pieteikumus, no tiem 3331 studētgribētāji LU norādījuši kā pirmo prioritāti. Ar 12202 pieteikumiem LU seko Rīgas Tehniskā universitāte, bet TOP3 noslēdz Latvijas Lauksaimniecības universitāte ar 2702 pieteikumiem. Kopumā šogad studijām pieteikušies 8035 reflektanti.

77% LU reflektantu izmantojuši elektronisko pieteikšanos studijām, 12% reflektantu to ir izdarījušas trešās personas, bet 11% nav bijis sagatavots e-pieteikums un tas ir izveidots uz vietas pie operatora, liecina Vienotās uzņemšanas pamatstudiju programmas (VUPP) dati.

Vislielākais reflektantu pieplūdums Universitātē bija novērojams pieteikumu apstiprināšanas pirmajā dienā, 4. jūlijā, savukārt pārējās dienās potenciālo studentu plūsma bijusi vienmērīga.

Pieteikumu apstiprināšanas laikā studentiem visvairāk radušies jautājumi par konkursa kārtām, novērojusi reģistratore Ērika Vugule. 1. kārtas rezultāti būs publicēti 14. jūlijā. Ja reflektants nav ieguvis studiju vietu 1. kārtā, tad pašam ir jāpiereģistrējas konkursa 2. kārtai. 2. kārtas rezultāti portālā www.latvija.lv būs zināmi 18. jūlijā.

Starp TOP 10 populārākajām studiju programmās vienotajā pieteikšanās sistēmā ir LU studiju programmas – tiesību zinātne, datorzinātne, ārstniecība, komunikācijas zinātne, psiholoģija, vadības zinības un angļu filoloģija.

Savukārt pieteikšanās augstākā līmeņa studijām LU turpinās līdz 14. jūlijam. Līdz otrdienai, 11. jūlijam, visvairāk pieteikumus saņēmusi Biznesa, ekonomikas un vadības fakultāte.

Pieteikumi augstākā līmeņa studijām LU fakultātēs:

1.    Biznesa, ekonomikas un vadības fakultāte – 183

2.    Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte – 166

3.    Juridiskā fakultāte – 159

4.    Humanitāro zinātņu fakultāte – 156

5.    Sociālo zinātņu fakultāte – 83

6.    Datorikas fakultāte – 69

7.    Ķīmijas fakultāte – 68

8.    Bioloģijas fakultāte – 48

9.    Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte – 54

10.  Vēstures un filozofijas fakultāte – 43

11.  Fizikas un matemātikas fakultāte – 41

12.  Medicīnas fakultāte – 33

13.  Teoloģijas fakultāte – 18

Vairāk par studijām LU portālā www.gribustudet.lv