Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

AKTUĀLI! Studentu uzņemšana arī notiek LU koledžās
LU Komunikācijas un inovāciju departaments
04.07.2017

Līdz 4.augustam notiek dokumentu pieņemšana un reģistrācija studijām 2017./2018. akadēmiskajā studiju gadā Rīgas Medicīnas 1. koledžā un Latvijas Universitātes (LU) P. Stradiņa medicīnas koledžā (PSK), bet līdz pat 18. augustam var pieteikties studijām LU Rīgas Medicīnas koledžā (RMK).

Gandrīz 100% Rīgas 1. medicīnas koledžas absolventu strādā savā specialitātē

Rīgas 1. medicīnas koledžu   2017. gadā ir pabeiguši 609 absolventi, no kuriem gandrīz 100% jau ir uzsākuši darbu savā specialitātē. Studentu un absolventu aptaujas liecina, ka koledžas beidzēji galvenokārt paliek Latvijā un arī mācības augstākā līmenī plāno turpināt mūsu valsts augstskolās. 

Šajā gadā absolvēja pirmā līmeņa aukstākās izglītības programmās: farmaceita asistenti, ārsta palīgi, māsa, vecmāte – kopā 211 jaunie speciālisti.

Šajā gadā absolvēja profesionālās vidusskolas programmās: zobu tehniķi, zobārstniecības māsas, zobārsta asistenti, māsas palīgi, aprūpētāji – kopā 397 jaunie speciālisti.

No 5. jūnija līdz 4. augustam Rīgas 1. medicīnas koledžā Tomsona ielā 37 uzņemšanas komisijā notiek dokumentu pieņemšana un reģistrācija studijām 2017./2018. mācību gadā. Informācija par izglītības programmām un uzņemšanas noteikumiem izlasāma mājaslapā.

Koledžā īstenotās 11 pirmā līmeņa augstākās, vidējās profesionālās un arodizglītības programmas (ar 9 kvalifikācijām) ir akreditētas, starptautiski novērtētas un darba tirgū ļoti pieprasītas, par ko liecina regulārie darba piedāvājumi no veselības aprūpes iestādēm visā Latvijā un absolventu iespēja izvēlēties savai profesijai atbilstošu darba vietu.

Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžā - unikālas studiju programmas

LU PSK 2016./ 2017. akadēmiskā gada vasaras izlaidumos deviņās specialitātēs tika izsniegti 278 diplomi, kas apstiprina pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības iegūšanu. No tiem 36 studējošie absolvēja LU PSK Rēzeknes filiāli, kurā tiek realizētas studiju virziena “Veselības aprūpe” divas studiju programmas “Māszinības” un “Ārstniecība”.

LU PSK 2016./ 2017. akadēmiskā gada vasaras izlaidumos tika izsniegti diplomi 9 studiju programmās: “Māszinības” (iegūta kvalifikācija – māsa), “Ārstniecība” (ārsta palīgs), “Estētiskā kosmetoloģija” (skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā), “Ārstnieciskā masāža” (masieris), “Biomedicīnas laborants” (biomedicīnas laborants), “Radiologa asistents” (radiologa asistents), “Podoloģija” (podologs), “Sociālā aprūpe” (sociālais aprūpētājs), “Sociālā rehabilitācija” (sociālais rehabilitētājs).

Pieteikšanās studijām LU PSK 2017./ 2018. akadēmiskajam gadam norisināsies no 2017. gada 3. jūlija līdz 4. augustam.

Dokumentu iesniegšana:

 • Jūrmalā (Vidus prospektā 38, Bulduros) – katru darba dienu no plkst. 9.00-15.00, mob.: 26530342.
 • Rēzeknes filiālē (Raiņa ielā 5a, Rēzeknē) – pirmdienās no plkst. 13.00-16.30, otrdiena-piektdiena no plkst. 9.00-15.00, mob.: 27882168.

Vairāk par uzņemšanas noteikumiem un studiju programmām mājaslapā.

LU PSK ir vienīgā medicīnas koledža Latvijā, kura realizē studiju virziena “Veselības aprūpe” studiju programmas: “Biomedicīnas laborants”, “Radiologa asistents”, “Podoloģija”. Šīs studiju programmas tiek īstenotas par valsts budžeta līdzekļiem, studējošajiem par studijām nav jāmaksā, ir iespēja pieteikties stipendijai.

Studiju programmas “Biomedicīnas laborants” absolventiem ir iespēja turpināt studijas Latvijas Universitātes bioloģijas bakalaura studiju programmas „Bioloģija” 3. semestrī vai Rīgas Tehniskajā universitātē studiju programmas „Medicīnas inženierija un fizika” 3. semestrī.

Studiju programmas “Radiologa asistents” absolventiem ir iespēja turpināt studijas Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātē, iegūstot bakalaura grādu „Radiogrāfijā” 7. semestrī.

Studiju virziena “Veselības aprūpe” maksas studiju programmas “Estētiskā kosmetoloģija” un “Ārstnieciskā masāža” tiek realizētas pilna laika klātienes dienas un vakara grupās.

 

Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledžā mācības iespējams apvienot ar darbu

LU RMK izlaidumā šogad tika izsniegti 273 diplomi deviņās specialitātēs.

Absolventi saņēma diplomus šādās kvalifikācijās:

 • Ārsta palīgs (29)
 • Neatliekamās medicīnas ārsta palīgs (118)
 • Māsa (82)
 • Internās aprūpes māsa (12),
 • Bērnu aprūpes māsa (2),
 • Anestēzijas, intensīvās un neatliekamās aprūpes māsa (2),
 • Ambulatorās aprūpes māsa (9),
 • Ķirurģiskās aprūpes māsa (2),
 • Masieris (17).

Pieteikties studijām 2017./2018. mācību gadam iespējams jau no 3. jūlija līdz pat 18. augustam. LU RMK īsteno trīs 1.līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas:

 • Ārstniecība – 75 budžeta vietas,
 • Māszinības – 120 budžeta
 • Masāža un hidroterapija – 5 budžeta vietas.

Mācības iespējams apvienot ar darbu, tāpēc arī strādājošiem veselības aprūpes darbiniekiem ir iespēja iegūt augstāko izglītību kādā no studiju programmām, kurās iespējams studēt par budžeta līdzekļiem.

LU RMK piedāvā studijas budžeta vietās, atjaunotās un reālajai darba videi pietuvinātās mācību telpās, stipendijas par sasniegumiem studijās, Veselības aprūpes nozarē praktizējošu mācībspēku vadītas lekcijas un prakses, iegūt pieredzi starptautiskās apmaiņas programmās, kā arī garantētu vietu renovētā studentu viesnīcā.

Dokumentus iespējams iesniegt klātienē - Hipokrāta ielā 1,Rīgā, kā arī elektroniski mājaslapā.

Vairāk informācijas par uzņemšanu ŠEIT.