Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Ekspertu diskusijā Martiņš Bitāns, Indriķis MUižnieks, Gundars Bērziņš, Jānis Buks
Ekspertu diskusijā Martiņš Bitāns, Indriķis MUižnieks, Gundars Bērziņš, Jānis Buks
Ekspertu diskusijā Martiņš Bitāns, Indriķis MUižnieks, Gundars Bērziņš, Jānis Buks Ekspertu diskusija par forumu cikla īstenošanu Ekspertu diskusijā - Kārlis Danēvičs, Valdis Zatlers, Vīgants Radziņš, Laura Keršule, Žaneta Ozoliņa
AKTUĀLI! Latvijas Universitāte uzsāk foruma cikla “Latvijas formula 2050. Attīstības scenāriji” īstenošanu
Andra Mangale, projekta koordinatore
14.06.2017

Tuvojoties Latvijas valsts simtgadei, Latvijas Universitāte, kā valsts vadošā augstskola, vēlas sniegt ieguldījumu akadēmiski izsvērtas Latvijas nākotnes attīstības redzējuma veidošanai. Augstskola vispusīgi rūpējas par turpmākajiem 10 – 20 – 30 gadiem mūsu valsts izaugsmē.

Šajā nolūkā Latvijas Universitāte no 2017. gada oktobra līdz 2018. gada novembrim ir paredzējusi rīkot trīs augsta līmeņa ekspertu forumus - “Latvijas formula 2050. Attīstības scenāriji” (ārējie faktori, iekšējie faktori, sintēze).

Lai veiktu esošās situācijas, to ietekmējošo faktoru daudzpusīgu analīzi un tā nonāktu pie vispusīgi pamatotiem risinājumiem, augsta līmeņa ekspertu (valsts augstākās amatpersonas, augstskolu un zinātnisko institūtu vadītāji, uzņēmēji, finanšu un ekonomikas eksperti, nevalstisko institūciju pārstāvji, doktoranti un studenti) lokā triju forumu cikla ietvarā ir iecerēts iekļaut diskusijas par vairākām aktuālām tēmām. 

Pirmajā forumā ir paredzēts pievērst uzmanību valsts iekšējiem faktoriem sasaistē ar tādiem parametriem kā demogrāfiskā situācija, izglītība, tautsaimniecība, pilsoniskās sabiedrības veidošanās, vai vēl citiem parametriem, kas radīs priekšnoteikumus Latvijas attīstībai nākamajās desmitgadēs. 

Otrajā forumā ir plānots diskutēt par ārējo faktoru sasaisti ar tādiem parametriem kā politiskā situācija pasaulē, pasaules ekonomikas attīstība, resursu pieejamība, ekoloģija un citiem parametriem un to ietekmi uz Latvijas attīstību nākamajos gadu desmitos.

Savukārt trešajā forumā ir paredzēts sniegt divos pirmajos forumos ekspertu izteikto atziņu un ieteikumu sintēzi, kas dotu ieskatu iespējamajos un vēlamajos Latvijas attīstības scenārijos nākamajās desmitgadēs.

13. jūnijā Latvijas Universitātes Akadēmiskajā centrā notika spraiga ekspertu domu apmaiņa par forumu cikla satura koncepciju, tematiskajiem akcentiem, norisi, uzaicināmajiem dalībniekiem un pasākumu sagaidāmo iznākumu.

Debatēs piedalījās Indriķis Muižnieks, Latvijas Universitātes rektors, Valdis Zatlers, Valsts eksprezidents, Mārcis Auziņš, Latvijas Universitātes profesors, Jānis Buks, Nordea bankas vadītājs Latvijā, Laura Keršule, LMT viceprezidente, Vīgants Radziņš, LMT Biznesa attīstības dienesta direktors Lauris Liepa, advokāts, Žaneta Ozoliņa, Latvijas Universitātes profesore, Mārtiņš Bitāns, Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītāja vietnieks, Kārlis Danēvičs, SEB bankas valdes loceklis, Adriāna Kauliņa, AS "Swedbank" Korporatīvo attiecību vadītāja, Andris Nātriņš, finanšu eksperts, Gundars Bērziņš, Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns, Guntis Rozenbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departamenta direktora p.i. un projekta koordinatore Andra Mangale.

Pirmo forumu par Latvijas valsts iekšējiem faktoriem, kuru ir paredzēts rīkot 2017. gada 20. oktobrī, finansiāli atbalsta Nordea banka.