Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

LU sadarbojas ne tikai ar uszņēmejiem, bet arī ar pašvaldībām. Piemēram, Jūrmalas pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Universitāti veidos jaunu interaktīvu dabas tūrisma centru Ķemeros.
Foto Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe un Latvijas Universitātes rektors prof. Indriķis Muižnieks.
AKTUĀLI! LU radīts jauns portāls sadarbībai ar uzņēmējiem
Antra Sprēde, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
30.05.2017

Latvijas Universitātē (LU) radīts jauns portāls uzņēmējiem un citiem potenciālajiem partneriem, kurā atrodama informācija par sadarbības iespējām ar LU. LU piedāvājums uzņēmējiem ietver līgumpētījumus, kopīgu projektu realizāciju, iespēju saņemt ekspertu konsultācijas, licencēt tehnoloģijas, kā arī citas sadarbības iespējas.

Jaunajā mājaslapā ir apkopota informācija par piedāvātajiem pakalpojumiem un kompetencēm ķīmijas, vides, enerģētikas, pārtikas, materiālu un biomedicīnas jomās, taču laika gaitā portāls tiks papildināts arī ar citu LU jomu piedāvājumu, uzsver LU Tehnoloģiju pārneses grupas vadītāja Ilze Grante.

Par portāla tapšanas ideju

Pirms pāris gadiem LU jaunie doktoranti, LU Institucionālās kapacitātes attīstības projekta ietvaros intervējot vairākus simtus uzņēmējus, noskaidroja, ka liela daļa uzņēmēju nemaz nezina, ka pastāv iespēja sadarboties ar LU jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādē vai ražošanas problēmu risināšanā.

„Nezinātāji iedalās divās grupās – pirmā grupa, kam ir stereotips, ka LU konkrētajā jomā nav pētniecības un viņi nevar palīdzēt nekādā veidā uzņēmējiem. Otra grupa – principiāli neidentificēja LU un augstākās izglītības iestādes kā potenciālu partneri pētniecībā, produktu izstrādē, utt. Viņi bija ļoti stereotipiski, ka universitātes ir vietas, kur izglītība un prakse sagatavo jaunos uzņēmumu darbiniekus, bet trešo lielo virzienu, kas ir sadarbība ar sabiedrību un uzņēmējiem tautsaimniecības veicināšanā, nesaistīja ar Universitāti,” stāsta I.Grante.

Tāpēc tagad ir radīta mājaslapa, lai parādītu, ka pastāv plašas iespējas sadarbībai ar LU. Turklāt tā veido priekšstatu, kādos tieši virzienos un veidos var sadarboties.  Mājaslapas pamatideja ir aicināt jebkuru interesentu, kam nepieciešams augsti kvalificēts risinājums konkrētai problēmai vai sākotnējā konsultācija par kādu specifisku jautājumu, sazināties ar LU pārstāvjiem, lai atrastu piemērotāko pieeju šī jautājuma risināšanai.

Piemēram, jau pirmajā mājaslapas darbības nedēļā, divi uzņēmumi interesējušies par iespējām LU veikt specifiskas analīzes.

Nākotnē plānots mājaslapai izveidot versiju arī angļu valodā, bet primārais ir Latvijas uzņēmējiem dot iespēju ieraudzīt Universitātes iespējas un uzsākt sadarbību ar LU, norāda I. Grante.