Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

LU Medicīnas fakultātes studenti iepazinušies ar unikālu anatomijas mācību platformu "Anatomy Next"

29.05.2017

Pirmdien, 29. maijā, Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultātes (MF) studentiem un mācībspēkiem tika prezentēta Latvijā tapusi 3D un paplašinātās realitātes platforma „Anatomy Next”, kas jau tuvākajā nākotnē medicīnas studentiem palīdzēs apgūt cilvēka anatomiju. Produkts tapis ar Latvijas Universitātes, kā arī ar Vašingtonas Universitātes pasniedzēju un studentu līdzdalību.

Par platformas tapšanu un iespējām studentiem un mācībspēkiem stāstīja Dr. Jānis Šavlovskis, bet paplašinātās realitātēs iespējas demonstrēja projekta vadītājs Reinis Znotiņš.

Radītās 3D vizualizācijas ir novērtētas, kā kvalitatīvākās pieejamās pasaulē. Šobrīd produktā ietilpst: Head & Neck WEB App, Neuroanatomy WEB App un Muscles and Bones WEB App. „Anatomy Next” produkts sastāv no divu dimensiju daudzlīmeņu kartēm, kā arī 3D modeļiem, kas studentiem ļauj saprast orgānu un sistēmu telpisko novietojumu. Tāpat pašlaik tiek pabeigta atsevišķa kaulu aplikācija, kas ļaus studentiem apskatīt un iemācīties visus galvas kaulus. Līdz rudenim paredzēts izstrādāt visas galvas un kakla anatomiskās sistēmas.

ŠEIT pieejams īss video, kas palīdzēs saprast, kā platforma strādā.

ŠEIT pieejams links, caur kuru reģistrēties platformā. Reģistrējoties, jāizvēlas Latvijas Universitāte, kas ļaus bez maksas piekļūt platformas saturam.