Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Līga Rasnača un Baiba Bela. Foto no sustinno.lv
Līga Rasnača un Baiba Bela. Foto no sustinno.lv

AKTUĀLI! LU pētnieces Līga Rasnača un Baiba Bela delfi.lv: Tikai taisnīga nodokļu sistēma var veicināt sociālo tiesību nodrošinājumu
LU Komunikācijas un inovāciju departaments
03.05.2017

Latvijas Universitātes (LU) vadošās pētnieces, socioloģijas doktores Līga Rasnača un Baiba Bela portālā delfi.lv publicējušas rakstu par iecerētajām nodokļu reformu sekām, kurā viņas komentē iecerētās nodokļu politikas kritisko lomu sociālā taisnīguma nodrošināšanā.

Portālā delfi.lv pētnieces raksta, ka samērīga nodokļu politika ne tikai uzlabo valsts konkurētspēju un sekmē nodokļu ieņēmumus, bet arī uzlabo iedzīvotāju dzīves kvalitāti un stiprina sajūtu, ka valsts ir taisnīga.

Viņas uzskata, ka tagad paredzētā nodokļu reforma ļaus nemaksāt solidaritātes nodokli, un pārmaksātā sociālo iemaksu summa atgriezīsies lielo algu saņēmēju kabatās, tādējādi veidojot regresīvu nodokļu sistēmu.

"Mēs ceram, ka valdība izrādīs patiesas rūpes, nevis tikai deklarētas, par iedzīvotāju ienākumu nevienlīdzības samazināšanu un ņems vērā arī tā klusējošā vairākuma intereses, kurus nepārstāv valdībai pietuvināti lobiji," savā rakstā uzsver Līga Rasnača un Baiba bela.

Pilns raksts pieejams portālā delfi.lv.