Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Ar “Vakaru pie Jāņuguns” atzīmēs vasaras saulgriežus LU Botāniskajā dārzā

13.06.2018.

Otrdien, 19. jūnijā, no plkst. 18.00 līdz 22.00 LU Botāniskajā dārzā notiks vasaras saulgriežu svētku pasākums “Vakars pie Jāņuguns”, kas ar dejām, dziesmām, uguns liesmām, kvalitatīvu latviešu tirgotāju produkciju un kino klasiku palīdzēs noskaņoties gada gaišākajiem un dzīvākajiem svētkiem Jāņiem.

Arī šogad Jāņu gaidīšanas laikā rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja vasaras saulgriežus atzīmēt zaļākajā vietā Rīgā – LU Botāniskajā dārzā. Svētku nedēļas iesākumā, siltā otrdienas vakarā apmeklētājus priecēs bērnu tautas deju kolektīvi “Tūdaliņš” un “Kadiķītis” ar deju programmu “Lai zied visa pasaulīte, lai rīb visa pasaulīte!”, tautas mūzikas apvienības “Svīres” un koklētāju ansambļa “Teiksma” koncerts. Plkst. 19.30 apmeklētājiem būs iespēja izzināt Jāņu zāļu dziednieciskās īpašības ekskursijā “Ārstniecības augi Jāņu vainagā”, kuru vadīs pieredzējusi farmaceite Anita Liberte, bet pasākuma noslēgumā īstu Jāņu noskaņu iegūt palīdzēs Jāņa Streiča filma “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, kuru plkst. 22.00 varēs noskatīties LU Botāniskā dārza šķūnī. Pasākuma dienā no plkst. 13.00 līdz 18.00 Palmu mājas vestibilā interesentiem būs īpaša iespēja papildināt privāto augu kolekciju, iegādājoties tirdzniecībā esošus telpaugus no LU Botāniskā dārza kolekcijas.

Visa vakarā garumā norisināsies arī svētku tirdziņš, piedāvājot iegādāties labāko latviešu produkciju, kā arī uz vietas pasākuma laikā iestiprināties ar gardiem siltajiem ēdieniem. Kā jau īstām vasaras svinībām pienākas, visu vakaru līksmotājus sildīs Jāņuguns, bet aizraujošu pastaigu maršrutu piedāvās visā dārza teritorijā izvietotā Jāņu zāļu taka.

Gada zaļākajā un dzīvākajā laikā, īsi pirms vasaras saulgriežiem Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs aicina saklausīt un izdziedāt gada garāko dienu un gaišāko nakti dziesmās, izdejot dejās, iepazīt ziedu vainagos, saskatīt Jāņu ugunskuru liesmās, kā arī izgaršot tradicionālajā Jāņu svētku galdā. Baudīsim kopā Jāņuguns un dabas dziedinošo spēku!

Ieeja pasākumā, iegādājoties ieejas biļeti LU Botāniskajā dārzā.