Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

AKTUĀLI! LU Dabas mājā prezentēs unikālu gleznu, kas uzgleznota ar okera maisījumu prototipu
Agnese Kukela Dr.geol., pētniece
12.06.2018.

Ceturtdien, 14.jūnijā, plkst. 12:00 LU Akadēmiskā centra Dabas mājas ātrijā notiks Valsts pētījumu programmas “Meža un zemes dzīļu resursu izpēte, ilgtspējīga izmantošana - jauni produkti un tehnoloģijas” (ProdRes) ietvaros realizētā projekta “Zemes dzīļu resursu izpēte dabisko izejvielu dažādošanai un jaunu tehnoloģiju izstrādei” noslēguma informatīvais pasākums.

Projekts tika uzsākts 2014.gadā un to veidoja seši savstarpēji saistīti apakšprojekti, kurus īstenoja gan Latvijas Universitātes, gan Rīgas Tehniskās universitātes zinātniskās pētniecības grupas. Projekta galvenais uzdevums bija izpētīt Latvijas zemes dzīļu resursus, tajā skaitā dziednieciskos, un izstrādāt jaunus konkurētspējīgus produktus, kā arī attīstīt pētniecības metodes noteiktas kvalitātes derīgo izrakteņu resursu pieejamības prognozēšanai ar mērķi izveidot jaunus produktus.

Pasākumā būs iespējams iepazīties ar plašāku informāciju par katrā no apakšprojektiem veiktajiem pētījumiem un sasniegtajiem rezultātiem.

Tāpat tiks prezentēta unikāla mākslinieces Elīnas Alkas glezna “Kūpošās zemes” (audekls, eļļa), kura uzgleznota, izmantojot okera krāsu pigmentu maisījumu prototipus, kas iegūti, pētot Latvijas krāsu zemes, un pilnveidojot pigmentu iegūšanas tehnoloģijas.

Vairāk informācijas projekta mājaslapā.