Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Čīles Bernardo O’Higinsa Universitātes rektors Klaudio Rafs Eskobars. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments.
Čīles Bernardo O’Higinsa Universitāte vēlas attīstīt sadarbību ar Latvijas Universitāti
Aija Pakalna, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
31.05.2018.

Otrdien, 29. maijā, Čīles Bernardo O’Higinsa Universitātes (University of Bernardo O’Higgins) rektors Klaudio Rufs Eskobars (Claudio Ruff Escobar) tikās ar Latvijas Universitātes (LU) rektoru profesoru Indriķi Muižnieku, lai dibinātu kontaktus ar LU. Bernardo O’Higinsa Universitātes mērķis ir paplašināt augstskolas starptautiskās aktivitātes, tāpēc tās rektors īsā laikā viesojas arī vairāku citu Eiropas reģiona valstu augstskolās, t. sk. Spānijā, Beļģijā, Portugālē un Krievijā.

Vizītes LU laikā Bernardo O’Higinsa Universitātes rektors K. R. Eskobars ar I. Muižnieku apsprieda dažādas sadarbības iespējas un abu valstu augstākās izglītības attīstības tendences. Viesis apmeklēja LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāti (BVEF), kur par sadarbības iespējām aprunājās arī ar fakultātes dekānu Gundaru Bērziņu. Bernardo O’Higinsa Universitātes rektors tika informēts par LU vēsturi un nākotnes plāniem, viņš apmeklēja arī Akadēmisko centru Torņakalnā. 

Pēc tikšanās LU Ārlietu vadītāja Alīne Gržibovska sacīja, ka galvenais izaicinājums sadarbībai ar Bernardo O’Higinsa Universitāti ir kursu angļu valodā trūkums - tas nozīmē, ka apmaiņas studijās var doties tikai tie studenti, kuri labi pārzina spāņu valodu. Taču K. R. Eskobars uzsvēra, ka pie angļu valodas kursu daudzveidības tiek strādāts, tāpēc tikšanās laikā tika panākta vienošanās, ka apmaiņas aktivitātes varētu iekļaut Erasmus+ pasaules mobilitātes pieteikumā, bet sadarbību sākt, piemēram, ar pasniedzēju apmaiņu.

Kontaktus ar rektoru K. R. Eskobaru no LU puses dibināja LU BVEF Globālās ekonomikas starpdisciplināro studiju nodaļas profesore Baiba Šavriņa Frankofonijas universitāšu tīkla sēdē - abas universitātes ir šīs organizācijas biedri. Kopumā šajā tīklā ietilpst 776 augstākās izglītības un pētniecības institūcijas no 98 valstīm. 

Bernardo O’Higinsa Universitāte dibināta 1990. gadā Santjago. Tajā studē aptuveni seši tūkstoši studentu. Universitātei ir četras fakultātes - Inženierijas, zinātņu un tehnoloģiju fakultāte, Sociālo zinātņu fakultāte, Izglītības fakultāte un Veselības fakultāte un pieejamas 23 bakalaura studiju programmas.

Universitātei nosaukums dots, godinot ģenerāli Bernardo O’Higinsu, kura vadībā izcīnītā uzvara 1818. gadā atnesa Čīlei pilnīgu neatkarību no Spānijas. Universitāte, kas dibināta kā bezpeļņas organizācija, ir izstrādājusi arī sociāli atbildīgu stratēģiju, sniedzot iespēju iegūt augstāko izglītību plašā zinātņu jomā arī studentiem no zemākiem sociālajiem slāņiem.