Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks un Kazahstānas stipendiju programmas “Boļašak” prezidents Žanbolats Meldešovs. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments.
AKTUĀLI! Kazahstānas stipendiju programma ieinteresēta Latvijas Universitātes studiju programmās
Aija Pakalna, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
29.05.2018.

Pirmdien, 28. maijā, Latvijas Universitātē (LU) viesojās Kazahstānas stipendiju programmas “Boļašak” prezidents Žanbolats Meldešovs, lai pārrunātu sadarbības iespējas studentu piesaistē. Stipendiju programma vēlas palielināt studiju iespēju daudzveidību Kazahstānas studentiem.

Kā norādīja Kazahstānas stipendiju programmas “Boļašak” pārstāvji, vairāk nekā 100 tūkstoši studentu no Kazahstānas studē ārpus savas valsts un 70 tūkstoši no tiem ik gadu uzsāk studijas dažādās Krievijas augstskolās. Stipendiju programma vēlas paplašināt viņu iespējas iegūt kvalitatīvu augstāko izglītību arī citviet pasaulē, tāpēc pēdējo divu nedēļu laikā stipendiju centrs viesojies dažādās valstīs, t. sk. Dienvidkorejā, Itālijā un Lietuvā, lai pārrunātu, vai augstskolas ir ieinteresētas uzņemt Kazahstānas studentus. 

LU rektors profesors Indriķis Muižnieks pauda interesi un atbalstu sadarbībai un izklāstīja visas LU studiju iespējas. Kazahstānas pārstāvji bija ieinteresēti Akadēmiskā centra Torņakalnā attīstībā un tā modernajā studiju vidē. Sarunās piedalījās arī LU prorektors eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomā Valdis Segliņš un LU Ārlietu vadītāja Alīne Gržibovska. 

Starptautiskā stipendija “Boļašak” ir izveidota 1993. gadā pēc Kazahstānas prezidenta Nursultana Nazarbajeva iniciatīvas (bolashak tulkojumā no kazahu valodas – “nākotne”). No 2011. gada šīs starptautiskās stipendijas tiek piešķirtas tikai talantīgākajiem Kazahstānas jauniešiem maģistra un doktora studijām ārvalstīs. 

“Boļašak” stipendiju programmas ietvaros vairāk nekā 11 000 Kazahstānas studentu studē 33 valstīs, tostarp, pasaulē atzītās augstskolās ASV, Kanādā, Lielbritānijā, Vācijā, Malaizijā, Singapūrā un citās valstīs. 2014. gadā 8. starptautiskajā konferencē ASV “Kļūstot globāliem”(“Going global”) “Boļašak” ieguva labākās stipendiju programmas statusu. 

Latvijā studē ap 300 Kazahstānas studentu, kas ir aptuveni 5% no visa ārvalstu studentu skaita. Stipendijas “Boļašak” ietvaros līdz šim Latvijā studējis ļoti mazs studentu skaits, tāpēc stipendiju programmas prezidenta Žanbolata Meldešova vizīte LU ir lieliska iespēja sadarbību paplašināt.