Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Latvijas Universitāte un Ēģipte saskata sadarbības iespējas medicīnas studijās
Aija Pakalna, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
16.05.2018.

Piektdien, 11. maijā, Latvijas Universitātē (LU) viesojās Ēģiptes Arābu Republikas parlamenta sadraudzības grupas delegācija no Eģiptes, ko vadīja tās priekšsēdētājs Dr. Gamals Šiha (Gamal Shiha). Delegāciju pārstāvēja grupa septiņu cilvēku sastāvā.

Delegāciju LU uzņēma LU prorektore humanitāro un izglītības zinātņu jomā Ina Druviete. Sarunās piedalījās arī Latvijas vēstniece Ēģiptē Iveta Šulca, Āzijas studiju nodaļas profesors Jānis Priede un LU Ārlietu vadītāja Alīne Gržibovska. 

Abas puses pārrunāja sadarbības veicināšanas iespējas dažādās jomās un aktualitātes abu valstu augstākajā izglītībā. Īpašu interesi viesos raisīja LU piedāvātās studiju programmas medicīnā. Vizītes Latvijā laikā Ēģiptes parlamenta Pārstāvju palātas Ēģiptes–Latvijas parlamentu sadraudzības grupa viesojās arī Ārlietu ministrijā, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā, tikās ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvjiem un devās citviet.

Ēģipte ir Latvijas galvenais ekonomiskais partneris reģionā. Ik gadu pieaug Ēģiptes studentu skaits Latvijas izglītības iestādēs, tāpēc LU pauda gatavību līdzdarboties, lai veicinātu abu valstu sadarbību dažādās izglītības un zinātņu jomās.

Ēģiptes parlamenta delegācija uzturējās Latvijā no 8. līdz 13. maijam.