Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Pāris soļu attālumā no Absolventu takas: LU Absolventu diena jau piektdien

16.05.2018.

Kad Latvijas Universitātes (LU) Botāniskais dārzs ir pilnā plaukumā, absolventus, mācībspēkus un draugus aicina atkal satikties un labi pavadīt laiku. Jau pavisam drīz, 18.maijā, norisināsies LU Absolventu diena 2018 – lielākais gada brīvdabas pasākums LU saimei. Ieeja pasākumā no plkst. 18:00, bet svinīgās programmas sākums no plkst. 19:00.

“Laipni aicinu pasākumu apmeklēt ikvienam, kurš vēlas labi pavadīt piektdienas vakarpusi pavasarīgā gaisotnē, kā arī vēlas sniegt atbalstu Latvijas Universitātes projekta īstenošanai. LU Absolventu takas atklāšana ir bijis liels izaicinājums idejas autoriem - LU Absolventu klubam, LU fondam un LU Botāniskajam dārzam, bet esam pārliecināti, ka rezultāts vainagosies ar lielisku atpūtas un satikšanās vietu dažādu paaudžu visu fakultāšu LU absolventiem un draugiem,” savās pārdomās dalās LU Absolventu dienas organizatore, LU Absolventu kluba valdes locekle Brigita Zutere.

Latvijas Universitāte vieno

Pasākums norisināsies jau otro reizi, un tā būtībā ir atkal satikšanās prieks, plaša un daudzveidīga programma, kā arī filantropija. Tas ir prieks satikt un redzēt studiju laiku draugus, paziņas un mācībspēkus brīvā gaisotnē. Iespēja atminēties spilgtākās studiju laiku atmiņas, baudot dārza svētku burvību, redzēt un sasmaržot Botāniskā dārza ziedus un krūmus, jo īpaši krāšņos rododendrus. Šis ir arī labdarības pasākums, kad Botāniskajā dārzā virmos došanas prieks – ieeja ir par ziedojumu vismaz 10 EUR apmērā, kas tiks novirzīts LU Absolventu takas izbūvei dārza teritorijā. Tas būs simbolisks 145 metrus garš ceļš, kas vīsies līdz šim dārzā neizmantotajā daļā, kur savulaik bijusi kokskola – teritorija, kur pirms daudziem gadiem eksperimentāli no sēklām izaudzēti dažādi koki un krūmi aklimatizācijai, lai pēc tam izplatītu visā dārza teritorijā. Dažādu apstākļu dēļ šie dažādie un atšķirīgie koki un krūmi šobrīd ir sakoncentrējušies biezoknī, kas nu būs caurejams kā Absolventu takas pirmā kārta – Ēnu dārzs. Absolventu takas pirmās kārtas izbūves izmaksas ir 45 000 EUR apmērā, līdz ar to tiek uzrunāti augstskolas absolventi un sadarbības partneri, lai palīdzētu īstenot šī projekta sekmīgu realizāciju un galu galā iegūtu simbolisku vietu, kur satikties. Tādējādi katram absolventam ir iespēja pielikt savu roku gada lielprojekta īstenošanā un simboliski “iemīt” savu pēdu takā. Līdz šim ir savākti nepilni 15 tūkstoši eiro. Ziedojumus administrē LU fonds.

Daudzveidīga programma visai ģimenei

Viesi aicināti ierasties uz pasākumu no plkst. 18:00, kad būs redzamas studentu aktivitātes, pieejamas atraktīvas aktivitātes bērniem – izjāde ar poniju, orientēšanās, krāsojami modeļi un daudz kas cits. Savukārt jau 18:30 norisināsies pirmā ekskursija gida pavadībā, otrā ekskursija paredzēta plkst. 19:30. Ar LU rektora un projektā iesaistīto svinīgajām uzrunām plkst. 19:00 tiks atklāta Absolventu taka un pats pasākums. Pasākuma vadītājs – LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes absolvents, LTV laika ziņu redaktors Toms Bricis. Pasākuma programmu uzsāks LU jauktais koris “Jubilate”, kam sekos LU Studentu teātris ar kustību izrādi “Pietura”. Botānisko dārzu ieskandinās duets “Čipsis un Dullais” 40 minūšu garumā, pēc kā būs vakara kulminācija un uzstāsies Igo ar Ievu Kerēvicu. Par vienu no populārākajiem Latvijas dziedātājiem Igo kļuva 1980. gados, kad dziedāja grupās "Līvi" un "Remix". 1990. gados viņš uzsāka solo karjeru. Igo mūzika ir bijusi aktuāla sākot no 80.gadiem līdz mūsdienām, līdz ar to viņa klausītāju amplitūda ir nesalīdzināmi plaša. Piedaloties Ievai Kerēvicai, mūziķi sniegs pavasarim atbilstošu performanci. Paralēli būs iespēja šķūnī izkustēties aktīvās mūzikas ritmos diskotēkas laikā.

Praktiski padomi

Lai nodrošinātu ieeju pasākumā, ir iespējams noziedot jau iepriekš caur mājaslapu www.ziedot.lu.lv, izvēloties projektu “Atbalsts Absolventu takai”, ziedojot vismaz 10 eiro. Tāpat pie ieejas būs iespēja ziedot gan ar skaidru naudu, gan ar bezskaidras naudas norēķinu.

Pasākuma laikā būs nodrošināta ēdināšana, kā arī būs iespēja iegādāties kādu praktisku absolventu suvenīru, tāpēc aicinām nodrošināties ar skaidru naudu. Pasākuma teritorijā aizliegts ievest mājdzīvniekus, piegružot, smēķēt, plūkt augus. Viesi aicināti ierasties ērtos apavos, lai netraucēti piekļūtu lielajai skatuvei.

Pilna pasākuma programma ir pieejama oficiālajā pasākuma mājaslapā www.absolventudiena.lv