Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Latvijas Universitātes pasniedzēja Aiga Švede atzīta par Gada optometristi
Tatjana Pladere
15.05.2018.

Līdz 25. martam ir norisinājies Latvijas Optometristu un optiķu asociācijas rīkotais konkurss „LOOA optometrists 2017”, kuram bija pieteikti trīspadsmit pretendenti. Gadskārtējā kongresā asociācijas biedri balsojuma kārtā atzina Aigu Švedi par konkursa uzvārētāju.

Latvijas Optometristu un optiķu asociācija (LOOA) ir profesionālā organizācija, kas apvieno šīs jomas speciālistus Latvijā. Asociācijas darbības galvenie mērķi ir veicināt standartiem atbilstošas primārās redzes aprūpes sistēmas darbību Latvijā, veicināt primārās redzes aprūpes speciālistu profesijas prestižu un profesionālo izaugsmi. LOOA uzdevums ir arī veicināt Latvijas iedzīvotāju izglītošanu redzes higiēnas un profilakses jautājumos.

Jau otro gadu asociācija rīko optometristu konkursu, lai veicinātu profesijas atpazīstamību, optometristu profesionālo izaugsmi un pakalpojumu kvalitātes uzlabošanu. Balvai varēja tikt nominēts optometrists, kas ir LOOA aktīvs biedrs ar vismaz 3 gadus ilgu profesionālo stāžu un ar spēkā esošu sertifikāciju.

Optometriste Kristīne Detkova Aigu Švedi pieteica Gada Optometrista balvai ar pamatojumu: ”Lielisks kolēģis un atbalsts optometristiem. Zinoša un profesionāla, māk izskaidrot savu viedokli un mācīt gan kolēģus, gan savus pacientus. Zinoša un brīvi strādā ļoti daudzās optometrijas apakšnozarēs, no kurām citi optometristi izvairās vai nejūtas par sevi pietiekami pārliecināti. Aiga iedziļinās tieši pacienta būtībā un situācijā, precīzi un efektīvi veic nepieciešamos izmeklējumus un neapstājas pie standarta risinājumiem, bet, reizēm pat izejot no savas komforta zonas, meklē tieši konkrētajam pacientam piemērotāko tehnoloģisko risinājumu.”

Pēc Optometrijas maģistra studiju programmas absolvēšanas Aiga Švede turpināja studijas doktorantūrā Latvijas Universitātē. 2013. gadā viņa iegūva doktora grādu medicīniskajā fizikā. Šobrīd Aiga ir docente un Profesionālās maģistra programmas "Optometrija" direktore Optometrijas un redzes zinātnes nodaļā. Turklāt viņa docē lekciju kursus "Binokulārā redze", "Binokulārās redzes traucējumi", "Redzes treniņi", "Pētniecības metodes redzes zinātnē" un organizē Klīnisko praksi profesionālā maģistra programmā. Tādējādi pasniedzējas lekcijās un semināros studentiem ir iespēja uzzināt visaktuālāko un uz plašu darba pieredzi balstītu informāciju optometrijas un redzes zinātnes tēmās.