Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

AKTUĀLI! Muzeju nakts 2018 Latvijas Universitātes Muzejā
LU Muzejs
17.05.2018.

Sestdien, 19.maijā, Latvijas Universitātes Muzejs piedalās 2018.gada Muzeju nakts programmā ar īpašām aktivitātēm četrās LU ēkās Rīgā: Alberta ielā 10, Raiņa bulvārī 19, Anniņmuižā (Jūrmalas gatve 76) un O.Vācieša ielā 4.

Iekļaujoties valsts simtgades stāstā, šī gada Muzeju nakts tēma ir „Šūpulis”. Valsts dibināšanas un pastāvēšanas jēga rodama rūpēs par ģimenes, dzimtas un tautas šūpuli. Zinātnes šūpulis ir Latvijas Universitāte no tās pastāvēšanas pirmsākumiem līdz mūsdienām, tāpēc Muzeju nakts aktivitātēm LU Muzejā ir izvēlēts kopējs nosaukums „Latvijas Universitāte – zinātņu sākotne“.

Alberta ielā 10 (114.t.) no pl. 18.00 prezentāciju “Devona perioda baseins Latvijas teritorijā – senās dzīvības šūpulis” komentēs un atbildēs uz interesentu jautājumiem LU ģeoloģijas un paleontoloģijas speciālisti. Apmeklētājiem tiks demonstrēti Latvijā atrastu unikālu devona perioda fosilie pārakmeņojumi. Apskatei līdz pl. 23.00 būs atvērta daļa pastāvīgās LU Muzeja ekspozīcijas ”Latvijas ģeoloģiskais griezums”, Latvijas vissenākie un visdziļāk iegulošie ieži, kuru izpētē piedalījušies arī LU zinātnieki.

Latvijas Universitātes galvenā ēkas 4.stāvā (415.t.) Raiņa bulvārī 19 no pl. 19.00 līdz pusnaktij tiks piedāvāts izzināt Latvijas Universitāti kā profesionālo astronomu šūpuli. Reizi stundā (19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00) piedāvāsim 10 minūšu prezentāciju par astronomiskās izglītības un pētniecības sākotni Latvijas Universitātē pirms 100 gadiem. Apmeklētājus priecēs veco astronomijas instrumentu, publikāciju un fotogrāfiju izstāde, kā arī astronoma un amatierfotogrāfa Ilgoņa Vilka fotoizstāde „Katram sava Amerika”.  Čaklākie minētāji saņems balvas par dalību burtu mīklā „Atrodi astronomiskos vārdus!”.

Anniņmuižā (Jūrmalas gatve 76/Muižas iela) no pl.18.00 līdz pl.23.00 notiks pedagoģiskie lasījumi par izcilām sievietēm – personībām pedagoģijas vēsturē: augstskolā, skolā, bērnudārzā „Latvijas sieviete pie pedagoģijas šūpuļa“. Ar apmeklētājiem tiksies  pedagoģijas vēsturnieces Aīda  Krūze,  Alīda Zigmunde,  Vineta Jonīte, Gunta Marihina, LU doktorants Uģis Nastevičs. Paredzēti skolēnu un studentu muzikālie priekšnesumi. Plkst. 21.00 tiks demonstrēta Anša Bērziņa romantiskā  filma “Mīlestības dārzs” par Augusta Dombrovska un Martas  Rinkas darbību Ziemeļblāzmā. Bērni varēs darboties radošā darbnīcā. Līdz šī gada rudenim Anniņmuiža jāatbrīvo, tāpēc tā būs iespēja pēdējoreiz skatīt  2006. gadā  atklāto pedagoģijas vēstures ekspozīciju un apmeklēt Luda Bērziņa (1870 - 1965)  piemiņas istabu.

Lai vienmēr būtu veseli, no pl.18.00 – 24.00 iepazīsim „Visbiežākās saslimšanas Latvijā un kā no tām izvairīties“ O.Vācieša ielā 4, pie Arkādijas parka, pretī Māras dīķim. Notiks aizraujoša ekskursija pa Cilvēka patoloģijas muzeju un cilvēka patoloģiju demonstrēšana. Apmeklētājiem tiks stāstīts par visbiežāk sastopamo saslimšanu iemesliem, komplikācijām un kā no tām izvairīties.

Muzeju nakts programma