Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Mazie talcinieki bija kuplā skaitā.
Pavasara talkā Botāniskajā dārzā sagatavo vietu Absolventu takai
Antra Sprēde, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
29.04.2018.

Latvijas Universitātes (LU) pavasara talkā sestdien, 28.aprīlī, LU Botāniskajā dārzā talcinieki izraka bedrītes rododendru un dāliju stādījumiem, sagrāba pērnā gada lapas, izravēja celiņus, kā arī izcēla filadelfu celmus vietā, kur 18. maijā tiks atklāta Absolventu taka.

Lielās talkas dienā, 28. aprīlī, kad talkoja visa Latvija, studenti, mācībspēki, arī paši mazākie ķipari un viņu vecāki bija ieradušies uz ikgadējo pavasara talku, lai sakoptu Universitātes zaļāko rotu – Botānisko dārzu.

Botāniskā dārza darbinieki bija parūpējušies par darbu ikkatram – paši mazākie sagrāba pērnā gada lapas, meitenes izkaplēja celiņus un sagrāba nezāles maisos, bet paši spēcīgākie talcinieki raka bedrītes rododendru stādījumiem un dāliju gumiem, kā arī izcēla filadelfu celmus, kas atradās vietā, kur jau 18. maijā tiks atklāts Absolventu takas pirmais fragments.

“Manuprāt, Botāniskajā dārzā talkošana saistās nevis ar domu, kā valsts mērogā, ka cilvēki iet pa mažmalām un vāc drazas, ko citi ir sametuši, kas arī ir ārkārtīgi nepieciešams, un mēs varam novērto tādas pretrunas – vieni drazo, otri vāc, tā ir netaisnība pēc būtības, bet šeit talkošana saistās ar lielāku darba apjomu, kas ir Botāniskajā dārzā, vietā, kura jāuztur cilvēkam, cilvēkam arī jākopj. Pavisam skaidrs, ka rudenī sakrīt lapas, nejaudājam visas apstrādāt, tad pavasarī mēs kopjam, ko nepieciešams sakopt uz jauno sezonu un piedāvājam tiem ļaudīm, kuri grib pastrādāt, pielikt savu roku,” apmierināts ar talcinieku darbu bija Botāniskā dārza jaunais direktors, Bioloģijas fakultātes asociētais profesors Uldis Kondratovičs.

Ikdienā Botānisko dārzu apkopj ap 40 cilvēku - dārznieki, ravētāji un kolekciju uzturētāji. Dažkārt gadoties, kad talcinieki ierodas negaidīti, piemēram, atnāk kundze gados, kas saka, ka viņa ļoti grib pagrābt lapas.

“Varbūt mums jātur gatavībā darbarīku komplekts, kad atnāk kāds cilvēks, un, ja viņš grib palīdzēt un rod prieku, mēs nevaram viņam atteikt,” nosmēja U. Kondratovičs.

Šogad talkotāju gan bija mazāk nekā citus gadus, skaitā ap 50-60 cilvēki, novēroja LU Studentu padomes (SP) sociālā virziena vadītājs Jurģis Kalniņš. Viņaprāt, studenti jau devušies mājās baudīt maija brīvdienas, taču J. Kalniņš par talcinieku darbu bija ļoti priecīgs.

LU SP bija parūpējušies par pusdienām pēc labi padarīta darba – talcinieki tika cienāti ar zupu, maizītēm un turpat ceptām desiņām, kā arī ar tēju un atsprindzinošiem dzērieniem. Saldajā ēdienā LU rektors Indriķis Muižnieks cienāja ar kliņģeri, kas jau kļuvusi par pavasara talkas tradīciju.

“Iespējams, ka talcinieku bija mazliet vairāk, jo kāds ir aizgājis uz fizmatu salidojumu, kāds uz Studentu apvienības vēlēšanām, kas nu šodien nenotiek. Visvairāk vinnējuši tie, kas bijuši šeit, jo jūs esat ne tikai dārzu padarījuši tīrāku, bet arī piedzīvojuši foršu brīdi, kad Latvijā tipiskās klimatiskās izmaiņas iet pāri dārzam un var redzēt, ka no rīta bija tik zaļš, bet nu ir par divām vienībām zaļāks,” uzmundrinošus vārdus sacīja rektors, kurš talkā arī ķērās pie darba, palīdzēdams izrakt filadelfu celmus.

Dienas noslēgumā Palmu mājā ar muzikālu priekšnesumu uzstājās duets “Rīta konjaciņa”.

Jau 18. maijā LU Botāniskajā dārzā gaidāmi divi vērienīgi notikumi – Augu aizsardzības diena un Absolventu diena, kurā satiksies visu paaudžu absolventi.