Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

AKTUĀLI! LU atzīmē 97. gadadienu pie Dabaszinātņu akadēmiskā centra iestādot ozolus
LU Mediju un mārketinga centrs
28.09.2016

28. septembrī atzīmējot Latvijas Universitātes 97. gadadienu un ieskandinot Latvijas simtgadi, Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā (DAC) norisinājās svinīga ozolu stādīšanas akcija “Simtozolu meži simtgadu Latvijai”.

Atklājot pasākumu LU rektors Indriķis Muižnieks sveica visus viesus LU 97. gadu jubilejā: „Latvijas Universitāte ir vienīgā universitāte no kuras ir sākusies augstākās izglītības sistēma Latvijā kā neatkarīgā valstī. Universitāte no kuras esam smēlušies iedvesmu savām gaitām un kurā, es ļoti ceru, sūtīsim savus bērnus un mazbērnus. Tāpat tā ir  vieta, kur var iegūt zinātnē balstītu augstāko izglītību, jaunus draugus un vēlāk atgriezties, lai apmainītos ar jaunām domām un idejām. Vēlos pateikt lielu paldies par to, ka esam kopā, paldies, ka jūtam saikni ar Latvijas Universitāti un, ka mēs šo saistību stiprinām ar savu ieguldījumu gan ideju, gan mantas, gan naudas veidā, ko tālāk pārvērst jaunās idejās un darbos. Neaizmirsīsim arī katrs savu izaugsmi un attīstību!”

Tāpat rektors pateicās Pužuļu ģimenei: „Sadarbībā ar Jums tiek īstenota lieliska akcija “Simtozolu meži simtgadu Latvijai”. Mums ir patiess prieks, ka LU ir viena no vietām, kurā tiek stādīta ozolu birzss, jo kā nekā ozols ir ne tikai Latvijas, bet arī Latvijas Universitātes simbols.”

Profesors Ivars Lācis sveica visus klātesošos – LU mecenātus, draugus un sadarbības partnerus Universitātes dzimšanas dienā un teica lielu paldies ikvienam ziedotājam. 

Kā pateicība par sadarbību tika pasniegti diplomi lielākajiem LU ziedotājiem - pirmajam lielākajam individuālajm ziedotājam – Kristapam, Antrai un Bertamam Zariņiem, kuri jau trešo gadu atbalsta LU Vēstures un filozofijas fakultātes projektus 25 000 ASV dolāru apmērā katru gadu.

Pateicība tika pasniegta otrajam lielākajam individuālajam ziedotājam 2015. gadā – Džonam Medveckim, kurš jau trešo gadu atbalsta LU Biznesa inkubatoru un Biznesa Ideju fondu par kopējo līdz šim ziedoto summu 130 000 ASV dolāru apmērā. 

2015. gada lielākais jaunais mecenāts, kam tika pasniegta pateicība ir SIA „Mikrotīkls”, ar atbalstu 2015. gadā - pusmiljons eiro apmērā LU izciliem dabaszinātņu un medicīnas projektiem.

“Simtozolu meži simtgadu Latvijai” idejas autori Pužuļu ģimene pasākumā uzsvēra, ka LU ir viņu Alma Mater, jo ģimene 9 reizes pabegusi Universitāti. Viņiem ir liels gods sveikt Universitāti 97. gadu jubilejā. „Viss sākās no mazuma, sākumā mēs izdomājām iestādīt vairākus ozolus pie skolām un pēc tam izdomājām, ka varētu arī Universitātē. Galvenā doma ir, lai ozoli aug pie zinību pils un ir vērsti nākotnei. Gribam, lai ozoli spēcina Universitāti,” tā Pužuļu ģimenes pārstāvis.

100 ozolu stādīšanā pie Dabaszinātņu akadēmiskā centra piedalījās vairāki mecenāti, LU profesori, kā arī 16 studenti.