Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Komandu olimpiādē matemātikā amerikāņu stilā nepārspēta paliek Rīgas Valsts 1. ģimnāzija
LU A.Liepas Neklātienes matemātikas skola
03.05.2016

  Latvijas Universitātes (LU) Fizikas un matemātikas fakultātē (FMF) 30. aprīlī notikušajā komandu olimpiādē matemātikā amerikāņu stilā, ko sadarbībā ar LU A. Liepas Neklātienes matemātikas skolu organizēja asociētais profesors Maikls Radins no Ročesteras Tehnoloģiju institūta (ASV), pirmajā vietā ierindojās Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas komanda.  

Atšķirībā no matemātikas olimpiādēm, kur skolēni startē individuāli, šajās sacensībās par uzvaru cīnījās skolēnu komandas: katrā komandā bija pieci skolēni (vismaz viens skolēns no 10. klases, vismaz viens – no 11. klases un vismaz viens – no 12. klases).

Prāta sacensībās tika aicinātas piedalīties to skolu skolēnu komandas, kuru skolēni Valsts matemātikas olimpiādes 3. posmā uzrādīja vislabākos rezultātus: Rīgas Valsts 1. ģimnāzija (2 komandas); Siguldas Valsts ģimnāzija (2 komandas); Daugavpils Krievu vidusskola-licejs (2 komandas); Tukuma 2. vidusskola; RTU Inženierzinātņu vidusskola; Rīgas Valsts 2. ģimnāzija; Cēsu Valsts ģimnāzija; Līvānu 1. vidusskola; Valmieras Valsts ģimnāzija; Dobeles Valsts ģimnāzija; Rīgas Zolitūdes ģimnāzija; Preiļu Valsts ģimnāzija.

Uzdevumi bija testa veidā ar atbilžu variantiem, kā arī bez atbilžu variantiem – svarīgākais bija ātrums un precizitāte, jo viena uzdevuma risināšanai atvēlētais laiks nebija ilgāks kā 2 minūtes. Uzdevumu teksti bija angļu valodā (ar daļēju tulkojumu latviešu valodā).

Kopumā bija septiņas kārtas. Pirmajās četrās kārtās piedalījās visas komandas, piektajā kārtā 8 labākās komandas (pēc pirmo čertu kārtu rezultātiem), pēc tam četras labākās un pēdējā kārtā – finālā – divas labākās komandas.

Olimpiādes rezultāti:

1. vieta – Rīgas Valsts 1. ģimnāzija;

2. vieta – Tukuma 2. vidusskola;

3. vieta – Siguldas Valsts ģimnāzija;

Atzinība – Rīgas Valsts 1. ģimnāzija.