Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Foto: Toms Grīnbergs, LU Mediju un mārketinga centrs.
Pasākums "Studenta kurpēs" Latvijas Universitātē. Medicīnas fakultāte, histoloģijas nodarbība.
Foto: Toms Grīnbergs, LU Mediju un mārketinga centrs. Pasākums "Studenta kurpēs" Latvijas Universitātē. Medicīnas fakultāte, histoloģijas nodarbība.

LU Medicīnas fakultāte aicina uz Atvērto durvju dienu
Evija Ansonska
17.03.2016

Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāte (LU MF) aicina skolēnus 23. martā plkst. 12 apmeklēt Atvēro durvju dienu LU Mazajā aulā, Raiņa bulv. 19. Klātesošos uzrunās LU MF dekāne prof. Ingrīda Rumba-Rozenfelde, studiju programmu direktori un arī studenti.

“Atvērto durvju diena ir lieliska iespēja klātienē satikt savus nākamos skolotājus un kolēģus, no pirmavota uzzināt par to, kā norit medicīnas studijas Latvijas Universitātē, kā arī uzdot interesējošos jautājumus labākajiem nozares ekspertiem. Tāpēc Atvērto durvju dienā ir gaidīts ikviens, kas jūt aicinājumu studēt medicīnu un farmāciju,” uzsver LU MF dekāne prof. I. Rumba-Rozenfelde.

MF dekāne prof. I. Rumba-Rozenfelde studētgribētājiem pastāstīs, kāpēc medicīna vienlaikus ir amats, zinātne un māksla. Bet ārstniecības, farmācijas, māszinību  un radiogrāfijas studiju programmu direktori sniegs īsi pastāstīs par studijām un izvēlētās profesijas nākotnes perspektīvām Latvijā un pasaulē, bet fakultātes studenti dalīsies savā pieredzē un atklās, kāpēc studēt medicīnu LU ir labākā izvēle.

LU MF programmas ārstniecībā, farmācijā un veselības aprūpē ir ļoti mūsdienīgas, veidotas, balstoties uz jaunākajiem zinātnes sasniegumiem un Skandināvijas valstu pieredzi. Visas programmas ir akreditētas un atbilst Eiropas Savienības (ES) normām.

Būtiska studiju sastāvdaļa ir praktiskās nodarbības un prakse, kas sākas jau 3. studiju semestrī un notiek vadošajās klīnikās ārstniecības iestādēs un farmācijas uzņēmumos Rīgā. Savukārt pētniecības jomā notiek plaša sadarbība ar daudzām zinātniskajām institūcijām Latvijā. LU MF studenti katru gadu arī piedalās ES izglītības programmās ERASMUS+, kas piedāvā studentiem iespēju no trīs mēnešiem līdz pilnam akadēmiskajam gadam studēt kādā citā ES dalībvalsts augstskolā.            

LU MF 2014./2015. absolvēja 219 jauno medicīnas speciālistu, bet kopš fakultātes atjaunošanas, 18 gadu laikā to beiguši vairāk nekā 3800 jauno speciālistu – ārstu, māsu un farmaceitu. Pašlaik LU MF studē 959 pašmāju un 118 ārvalstu studentu. Līdzās atzītiem Latvijas medicīnas nozares korifejiem, LU MF strādā arī daudz jaunu un talantīgu pasniedzēju, lasīt lekcijas ierodas arī vieslektori no Zviedrijas, Vācijas un ASV. 1998./1999. mācību gadā, kad tika atklāta LU MF, tās akadēmiskais personāls bija 47 mācībspēki, 17 gados tas ir pieaudzis līdz 205.

Latvijas Universitātes 2016. gada Atvērto durvju dienu kalendārs.