Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Pēdējo dienu var nobalsot par LU zinātnes komunikācijas balvu nominantiem
LU Preses centrs
28.01.2016

Latvijas Universitātes portālā noris balsošana par nominantiem Latvijas Universitātes (LU) komunikācijas balvām, kas tiks pasniegtas LU darbinieku sapulcē 5. februārī. Balvu nominanti ir aizvadītajā gadā divos LU portāla publikāciju ciklos – “Mēneša pētnieks” un “Pētījums” – publicēto rakstu varoņi.

Publikāciju cikli izveidoti ar mērķi pastāstīt par zinātnisko dzīvi, kas noris Universitātē – par pētniekiem un viņu aktuālajiem pētījumiem. Rakstu autori ir korespondenti – studenti. Aicinām izvērtēt abu ciklu rakstus un nobalsot par tiem, lai noteiktu, kuriem visveiksmīgāk izdevies izskaidrot zinātniskā darba un pētnieka dzīves noslēpumus. Par rakstiem var nobalsot LU portālā līdz 28. janvārim.

Pētnieku spēju izskaidrot sarežģītas lietas izvērtēs arī žūrija – ar zinātni un tās popularizēšanu lielā mērā saistītu mediju redaktori un pieredzējuši zinātnes žurnālisti. Apkopojot lasītāju un žūrijas vērtējumus, tiks noteikti Latvijas Universitātes zinātnes komunikācijas balvu „Mēneša pētnieks” un „Pētījums” ieguvēji.

"Mēneša pētnieks"

Balva šajā nominācijā ieviesta, lai veicinātu sabiedrības izpratni par zinātni un pētnieku darbu, kā arī godinātu talantīgus zinātniekus. Šo balvu LU pasniegs jau ceturto gadu. Pērn balvu saņēma Sociālo zinātņu fakultātes profesore Skaidrīte Lasmane, bet iepriekšējos gados – Medicīnas fakultātes profesors Andrejs Ērglis un Bioloģijas fakultātes profesors Guntis Brūmelis. Apbalvošanā tiek godināts arī raksta autors.

Par publikāciju ciklu „Mēneša pētnieks”
Ar zinātni prātos un sirdī Latvijas Universitātē darbojas, teoretizē un pārbauda hipotēzes daudz un dažādu nozaru pētnieki. Gan tādi, kam jau ir ievērojams zinātnisko publikāciju skaits savos dzīvesgājumu aprakstos, gan tādi, kas pētniecības pievilcību vēl tikai atklāj. Lai godinātu zinātnes vārdu, lai ieskatītos, kas notiek Latvijas Universitātes fakultātēs un institūtos un lai izstāstītu pētnieku stāstus savējiem un citiem,  2012. gada janvārī uzsākts publikāciju cikls „Mēneša pētnieks”.

Raksti:

Pētījums

Savukārt rakstu ciklā „Pētījums” balsojumam nodoti pētījumi par baltu valodu atlantu, “meža meitu” pieredzi, diasporas politisko pārstāvniecību, Latvijas pārtikas piesārņojumu, latviešu filozofu Staņislavu Ladusānu, purviem, Latvijā selekcionētajiem graudiem, laika prognožu pētījumiem, pēckara Baltijas bēgļiem, kas devās uz Zviedriju, runas atpazīšanas sistēmas pirmajiem prototipiem, kā arī par Latvijas emigrantu kopienām.

Par publikāciju ciklu „Pētījums”
Latvijas Universitāte ir lielākā augstākās izglītības iestāde Latvijā, un tajā ir koncentrēts mūsu valsts vadošais studiju un pētniecības potenciāls dabas, humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Turklāt ikviens Universitātes pētnieka atklājums, sasniegums un veikums zinātnes lauciņā virza Alma Mater pretī mērķim – kļūt par starptautiski atzītu Eiropas un pasaules nozīmes zinātnes universitāti. Lai gūtu priekšstatu par to, ko dara un sasnieguši pētnieki Universitātes fakultātēs un institūtos, uzsākts publikāciju cikls „Pētījums”.

Raksti