Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks. Kadrs no īsfilmas "Kā veidot arhitektūru un pilsētvidi veiksmīgai zināšanu ekonomikas attīstībai Pārdaugavā?"
LU rektors Indriķis Muižnieks: Pārdaugava ir ļoti piemērota Akadēmiskajam centram
Aija Pakalna, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
19.10.2017.

Pārdaugava ir relatīvi zaļa, vide šeit ir studiju un zinātnisko darbību veicinoša, tāpat šeit attīstās visa nepieciešamā infrastruktūra - bibliotēka, Torņakalna stacija un nākotnē noteikti veidosies jauni kultūras centri -, tā ir ļoti piemērota vieta Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra attīstībai, tā īsfilmā par Pārdaugavas attīstību uzsver LU rektors profesors Indriķis Muižnieks.

“Esot Pārdaugavā, mēs reizē jūtamies gan kā modernā studiju un zinātnes centrā, gan zaļā un radošu darbu veicinošā vidē. Šis nav vienkārši industrializēts, rūcošs rajons, kur cauri skrien lidmašīnas un ātrvilcieni,” Pārdaugavu raksturo I. Muižnieks.

LU rektors uzsver - svarīgi, ka relatīvi tuvu LU Akadēmiskajam centram atrodas kolēģi no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU). “Ar RTU un RSU ir kopīgi projekti par studentu dienesta viesnīcu infrastruktūras attīstību un sporta infrastruktūras attīstību – tās ir svarīgas un universitātēm kopīgi risināmas problēmas,” norāda I. Muižnieks.

LU rektors arīdzan prognozē, ka 12 tūkstoši studentu, kuri studēs LU Akadēmiskajā centrā un no kuriem vismaz pieci tūkstoši nebūs rīdzinieki, noteikti radīs stimulu attīstīties visai Pārdaugavas un Torņakalna apkārtnei – būs nepieciešamas jaunas mājvietas, kultūras un izklaides centri.

R. Šmēlinga šā gada arhitektūras konferences tēma ir Pārdaugavas attīstība zināšanu ekonomikas kontekstā, pievēršot uzmanību Pārdaugavai kā Zinātnes un inovāciju centram, kas sekmē zinātnes un uzņēmējdarbības sinerģiju un dod attīstības impulsu ne tikai Pārdaugavai un Rīgai, bet arī visai Latvijai.

Video sižets iezīmē šā brīža Pārdaugavas ainavu un ilustrē tās daudzveidību. Īsfilmā vietējie iedzīvotāji un apkārtnē strādājošie atklāj savas sajūtas un viedokli par ikdienu Pārdaugavā, vietas šarmu un priekšrocībām, publiski izskanējušo attīstības vīziju iespējamo ietekmi uz apkaimes dvēseli.

Īsifilmā arī Latvijas lielākās augstskolas LU, RSU un RTU iezīmē savus vērienīgos attīstības plānus, kā arī to iekļaušanos Pārdaugavas pilsētvidē.

Laika periodā līdz 2021., 2022. gadam LU uz Torņakalnu plāno pārcelt aptuveni 80% sava studiju un zinātnes potenciāla.