Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Balvu prof. Skaidrītei Lasmanei pasniedz LU rektors prof. Mārcis Auziņš. Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs
Balvu prof. Skaidrītei Lasmanei pasniedz LU rektors prof. Mārcis Auziņš. Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs
Balvu prof. Skaidrītei Lasmanei pasniedz LU rektors prof. Mārcis Auziņš. Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs Balvu prof. Vitai Zelčei pasniedz LU rektors prof. Mārcis Auziņš. Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs
Sociālo zinātņu fakultātes pārstāvji saņem divus LU zinātnes komunikācijas apbalvojumus
Lelde Nagliņa, LU SZF
03.02.2015

Šī gada 30. janvārī Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā notika ikgadējā Latvijas Universitātes darbinieku sapulce, kurā tika apbalvoti izcilākie zinātnieki, skolotāji, skolu direktori un LU darbinieki. Sapulces laikā tika pasniegtas arī LU Gada balvas par sasniegumiem zinātnes komunikācijā.

Latvijas Universitātes zinātnes komunikācijas balvu par spēju izskaidrot sarežģīto vienkārši un aizraujoši publikāciju ciklā “Mēneša pētnieks 2014” saņēma LU SZF vadošā pētniece profesore Skaidrīte Lasmane, bet LU zinātnes komunikācijas balvu “Pētījums 2014” par pētījumu “Latviešu kapusvētki: identitātes pētījums” saņēma LU SZF profesore Vita Zelče un LU Komunikācijas zinātnes doktorante Laura Uzule.

Profesore Vita Zelče uzstājās ar nelielu pateicības runu, uzsverot, ka grāmatas publicēšana ir process, kurā iesaistīta vesela komanda. Viņa pateicās arī raksta autorei Katrīnai Žukovai, apgādam “Mansards”, māksliniecei Laurai Āboliņai, kuras glezna atrodas uz grāmatas vāka, kā arī cilvēkiem, no kuru arhīviem nāk daudzās fotogrāfijas, kas atrodamas grāmatā. Profesore arī pateicās maketētājai, fotogrāfiju apstrādātājiem un LU Sabiedrisko attiecību departamentam, kurš par grāmatu publicēja daudz informācijas.

Publikāciju cikls “Mēneša pētnieks” Latvijas Universitātē tiek gatavots jau trešo gadu, savukārt, cikls “Pētījums” – otro gadu. Intervijas ar pētniekiem sagatavo korespondenti – LU studenti. Gada uzvarētājus nosaka interneta balsojums un mediju pārstāvju žūrija.