Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Profesore Ausma Cimdiņa saņēmusi „Rīgas balvu” par izciliem Rīgas tēmas pētījumiem humanitārās zinātnēs
Maira Dandzberga
20.11.2014

18. novembrī Rīgas Domes svinīgajā sēdē, kas notika par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 96. gadadienai, Latvijas Universitātes (LU) Humanitāro zinātņu fakultātes profesore Ausma Cimdiņa saņēma "Rīgas balvu", ko iedibinājusi Rīgas Dome sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju par izciliem Rīgas tēmas pētījumiem humanitārās zinātnēs.

Ausmai Cimdiņai Rīgas balva 2014  ir piešķirta par „Latviešu pamattekstu pētījumu” sērijā apgādā „Zinātne” klajā laistiem izdevumiem „Rīgas teksts. Augusta Deglava romānam RĪGA 100” (2013), „Dzīves dziema sarkanā. Ojārs Vācietis un viņa laiks” (2013),  „Imants Ziedonis. Piederības meklējumi, brīvības treniņš” (2014) un to sagatavošanas procesā rīkotajām starptautiskajām zinātniskajām konferencēm, popularizējēt Rīgas un izcilāko Rīgas dzejnieku vārdus Latvijā un pasaulē.

Pētījumi ir tapuši Valsts pētījumu programmas „Nacionālā identitāte” (vadītājs akadēmiķis Jānis Stradiņš ) ietvarā, un  projekta „Latviešu pamattekstu pētījumi”  grupas kodolu Ausmas Cimdiņas vadībā veido LU Humanitāro zinātņu fakultātes vadošie pētnieki un doktoranti, kā arī sadarbības partneri no citām zinātniski pētnieciskām institūcijām – LU  Literatūras folkloras un mākslas institūta, LU Sociālo zinātņu fakultātes, Latvijas memoriālo muzeju apvienības u.c., kā arī ārzemēm.

Pretendentus Rīgas balvai  varēja pieteikt ikviens Rīgas iedzīvotājs, un  Ausmu Cimdiņu šim apbalvojumam ir nominējusi Latvijas Zinātņu akadēmija.