Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Latvijas Universitāte iekļūst pasaules universitāšu reitingā (papildināts)
LU Preses centrs
10.09.2013

Latvijas Universitāte (LU) pirmo reizi iekļuvusi QS Top Universities reitingā, ieņemot 701.-800. vietu. Tas ir liels sasniegums, jo LU ir pirmā Latvijas augstskola, kas iekļuvusi šāda līmeņa reitingā.

Tas, ka viena no Latvijas augstskolām ir iekļuvusi reitingos ir labi arī pārējām Latvijas augstskolām, jo sniedz apliecinājumu par Latvija augstākās izglītības kvalitāti. 

QS Top Universities kopā ar Šanhajas ARWU un Times Higher Education reitingiem veido pazīstamāko globālo reitingu trijnieku universitāšu reitingiem un tas ir publicēts 10.septembrī.

Ņemot vērā, ka Webometrics uzskaita 20’000 atzītas universitātes pasaulē, iekļūšana QS Top Universities reitingā nozīmē, ka Latvijas Universitāte stabili ir viena no 5% labākajām pasaules universitātēm.

QS ir viens no pasaules trim ietekmīgākajiem universitāšu reitingiem. Tas tiek veidots, vadoties pēc vairākiem indikatoriem: pasaules mēroga reputāciju gan pēc augstskolu mācībspēku, gan darba devēju aptauju rezultātiem, citējamības, pasniedzēju un studentu skaita attiecības, kā arī ārvalstu studentu un mācībspēku īpatsvara .

Reitings tiek publicēts reizi gadā kopš 2004.gada. QS veido gan pasaules gan Āzijas un Latīņamerikas reģionu universitāšu reitingus. Tāpat QS veido arī reitingus pēc studiju jomām.

Šogad reitinga pirmajā vietā ir Masačūsetas Tehnoloģiju institūts (ASV), otrajā – Harvarda Universitāte (ASV), trešajā – Kembridžas Universitāte (Lielbritānija).

Vairāk informācijas: www.topuniversities.com